Slovenija s porazom sklenila kvalifikacije

Rubrika: Reprezentanca

Slovenskim košarkarjem se zadnja tekma kvalifikacij za EuroBasket 2022 ni izšla po željah in načrtih. Ukrajina je bila po trdi igri in v napeti končnici boljša in zmagala s 70:65. Navkljub porazu v Kijevu si je Slovenija s štirimi zmagami in dvema porazoma zanesljivo zagotovila mesto na turnirju štiriindvajsetih najboljših evropskih reprezentanc septembra 2022 v Nemčiji, Italiji, Gruziji in na Češkem. Žreb skupin bo predvidoma 30. marca.

KVALIFIKACIJE ZA EVROPSKO PRVENSTVO 2022 SKUPINA F, 6. KOLO, 21.2.
UKRAJINA : SLOVENIJA 70:65 (41:42, 24:27, 9:11)
Slovenija:Rupnik 18 (5 podaj), Murić 5 (6 skokov), Blažič 9 (6 skokov), M. Lapornik 3, Hrovat 2, Špan, Hodžić 3, Mahkovic 4, L. Lapornik 5, Dimec 9 (5 skokov), Macura 7.

V izenačeni tekmi je Ukrajina dobila skok s 43:32, ob tem, da je razliko naredila v drugem polčasu. Slovenija je imela štirinajst izgubljenih žog, tokrat le 38-odstotni met iz igre, v napadu je v 40 minutah ujela le štiri žoge, v odločilnih minutah pa ni znala zaustaviti prvega strelca tekme, temnopoltega Jeromma Randlla, ki je dosegel 24 točk.

Prav njegova zadnja od štirih trojk je zapečatila slovensko usodo. Američan z ukrajinskim potnim listom jo je zadel 48 sekund pred koncem tekme, ravno ko se je Slovenija po dveh zaporednih trojkah Luke Rupnika in Alena Hodžića približala na točko zaostanka (60:59).

#mojtim kvalifikacije za EuroBasket 2022 tako zaključuje s štirimi zmagami in dvema porazoma. Poleg Slovencev so si napredovanje iz skupine F priigrali še Ukrajinci in Madžari. Končni vrstni red v skupini bo znan po preostalih dveh tekmah v kijevskem mehurčku. V nedeljo se bosta pomerili Madžarska in Avstrija ter v ponedeljek še Madžarska in Ukrajina.