Slovenija ima regionalnega prvaka! Celjanke z doktorjem Grgičem pokorile regijo!

ŽKK Cinkarna Celje je novi prvak regionalne Lige WABA. Celjanke, vodi jih trener Damir Grgič, so v Podgorici v finalu premagale domačo Budućnost, za katero je v dvorani navijal sam predsednik države Mile Đukanović.

Celjanke so v polfinalu s 74:58 premagale Orlove, Budućnost pa s 102:45 Montano 2003. Ob koncu turnirja so bron osvojili Orlovi, ki so v malem finalu z 72:63 porazili Montano 2003, Kongožanka Kapinga Maweja La mama pa je bila razglašena za MVP rednega dela lige.

Celjanke so temelj uspehu naredile v 1. polčasu, ki so ga dobile z 20:32! Blaža Čeh je zadela trojko za 16:24, Jovana Savković je znižala na 20:24, temu pa je sledila celjska serija 0:8 za 20:32 po 20 minutah. V zadnji četrtini se je domačin približal na 47:51, sledila je minuta odmora Damirja Grgiča, po njej pa je bodoča slovenska reprezentantka Jite Sophia Gbemuotor zadela trojko za 47:54, ob tem je zbrala še 12 skokov. Domačinke se niso več opomogle. Predvsem pa je odpovedal njihov met za tri, ki je bil slab – 3/22. Celjanke so za 11 trojk porabile 33 žog.

Isabela Lyra Ramona je k zmagi dodala 16 točk, 12 jih je prispevala Blaža Čeh, Lea Bartelme je bila s petimi podajami prva asistentka ekipe.

Liga WABA, finale, 20.3.
ŽKK Budučnost – ŽKK Cinkarna Celje 51:58 (11:19, 9:13, 17:16, 14:10)
ŽKK Cinkarna Celje: Bertelme 9 (6 sk, 5 as), Jelenc 7 (4 sk, 2 as), Čeh 12 (2 sk, 3 as), Seničar 5 (8 sk, 3 as), Ramona 16 (8 sk, 3 as), Gbemuotor 5 (12 sk), Debeljak, Čater, Anžič 2, Štirn 2, Garič, Pardee.

Posnetek tekme:

Celjski klub je eden izmed ustanoviteljev tega tekmovanja in edini klub, ki je v njem doslej odigral vseh 21 sezon. Cinkarna Celje je trikratni zmagovalec WABA lige (2002 in 2017 ter 2022), že trinajstič pa je igral na zaključnem turnirju najboljše četverice.