Slovenija 9. na svetu!

Rubrika: Reprezentanca

Slovenska reprezentanca do 19 let si je z zmago na zadnji tekmi svetovnega prvenstva priborila odlično deveto mesto. Po napetem dvoboju so Kitajsko reprezentanco premagali z devetimi točkami razlike. Kar 23 točk je ekipi prispeval Jan Zemljič, izstopala pa sta še Jan vide z 19 točkami in Sergej Macura, ki je poleg 14 točk dosegel še 12 skokov.

SLOVENIJA : KITAJSKA 85:76 (23:17, 19:17, 19:20, 24:12)
Slovenija: Osojnik 7, Todorović 12, Zemljič 23, Vide 19, Belko 2, Čabrilo, Mivšek 2, Macura 14 (12 skokov), Kočevar 6, Škorjanc

Fantje do 19 let so si z izjemno predstavo na tekmi s Kitajsko priborili deveto mesto. Po tem, ko so ob koncu prve četrtine rahlo zaostajali za nasprotniki, so si v preostanku tekme priborili prednost. Odločilna je bila predvsem zadnja četrtina, ki so jo dobili z delnim rezultatom 24:12. Na področju statistike so bili izrazito boljši v skokih (54-34). Najboljši strelec tekme je s 23 točkami postal Jan Zemljič, sledil mu je Jan Vide z 19 točkami. Sergej Macura je k doseženim 14 točkam dodal še 12 skokov.