Škofjeločani prvič po šestih porazih

V petek se je nadaljevalo tekmovanje v Ligi Nova KBM za obstanek. V dvoboju zadnjeuvrščenih ekip je do zmage prišle škofjeloški LTH Castings. V soboto Tajfun gosti Sixt Primorsko, Šenčur pa se odpravlja na gostovanje k Podčetrtku.

Liga Nova KBM za obstanek, 5. krog, 7.4.
Portorož – LTH CASTINGS 81:86 (21:18, 15:14, 27:26, 12:17, 6:11)*po podaljšku
Škerbec 22 (7 skokov), Borse 19 (5 skokov, 5 podaj), Radanovič 17 (7 skokov); Grum (11 skokov) in Grubelič po 20, Sajevic 15 (10 podaj).

Košarkarji LTH Castings so prekinili niz šestih porazov, kljub temu pa ostajajo naslednji kandidati, ki bi po Portorožu lahko zapustili elitno slovensko ligo Nova KBM. Drugoligaši lahko postanejo že v soboto, če bo Tajfun doma premagal Sixt Primorsko.

Portorož se je drugi najslabši ekipi lige Nova KBM odlično upiral, vseeno pa je zabeležil štiriindvajseti zaporedni poraz, kar pomeni, da zmage ne pozna že od začetka novembra lani.

Gostje so do zmage prišli šele v zadnjih treh minutah. Od rezultata 75:76 je Haris Čučović zadel dva prosta meta, odpor domačih pa je zlomil Luka Grum z dvema zaporednima trojkama za 84:76.

Pri domačih so dvomestne številke dosegli Tim Škerbec (22 točk, 7 skokov), Sebastjan Borse (19 točk, 5 skokov, 5 podaj), Matija Radanovič (17 točk, 7 skokov, 4 podaj) in Aleks Cvetičanin (10 točk). Pri gostih pa Luka Grum (20 točk, 11 skokov), Sandi Grubelič (20 točk), Grega Sajevic (15 točk, 10 podaj) in Boris Bošnjak (10 točk).

Liga Nova KBM za obstanek se bo nadaljevala 15. aprila; Portorož bo gostil Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo, LTH Castings pa bo gostoval pri Sixt Primorski.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Konstantin Subotič, trener Portoroža:
Pričakovano izenačena in zanimiva tekma. Mi smo žal naredili napako ob koncu rednega dela in tekma se je zavlekla v podaljšek. Škofjeločani so bili v dodatnih petih minutah boljši in zasluženo prišli do zmage. Čestitam ekipi LTH Castings za zmago in mojim fantom za borbeno igro in pristop. Upam, da bomo tudi v prihodnje nadaljevali s takšno igro in pristopom.

Rade Mijanovič, trener LTH Castings:
Za našo mlado ekipo je vsaka zmaga zelo pomembna, čeprav ne bi bilo nezasluženo, če bi zmaga ostala v Portorožu. Upam, da poškodba Matica Jeseničnika ni hujše narave, soigralci so igrali tudi zanj.