Sixt zamujal, potem pa razmontiral Rogaško, Šentjur in Laško v končnici

Sixt Primorska je v edini sobotni tekmi Lige Nova KBM za prvaka v gosteh premagala Rogaško, derbi kola Lige Nova KBM za obstanek je pripadel Šentjurju, Zlatorog pa je v gosteh na koncu le premagal Ilirijo. V že odigranih tekmah so novi dve točki vpisali košarkarji Petrol Olimpije in Krke.

Liga Nova KBM za prvaka, 3. krog, 16.3.
Rogaška – SIXT PRIMORSKA 67:95 (20:21, 19:25, 19:29, 9:20)
Vašl 13, Sarajlija in Knežević 11; Harris 22, Marinković 14 (5 skokov), Hodžič 13

Slatinčani in Koprčani so se srečali drugič v štirih dneh. Tako kot v zadnjem kolu regionalnega tekmovanja so se zmage veselili košarkarji Sixt Primorske. V drugem polčasu so povsem nadigrali gostitelje in slavili z 28 točkami naskoka. Zanje je bil to zadnji preizkus pripravljenosti pred začetkom polfinalne serije regionalne lige.

Sixt Primorska je drugi del dobila z 49:28 in Rogaško nadigrala praktično v vseh pogledih. Če so domači v prvem delu dobili skok in držali priključek do zadnjih minut, so Koprčani v nadaljevanju pokazali vso svojo kakovost. Zadeli so osem trojk, skupno trinajst iz 25 poskusov, boj pod obročema so zaključili 34:27, vseh dvanajst igralcev, ki jih je trener Jurica Golemac poslal v igro, pa se je vpisalo med strelce. Najbolj učinkovit je bil Lance Harris z 22 točkami (trojke 6:10). Štirinajst jih je zbral Ivan Marinković (met 7:7), trinajst Alen Hodžić, dvanajst pa Marko Jagodić Kuridža (9 skokov).

Sixt Primorska je svojo tekmo 4. kola odigrala vnaprej – premagala je Helios Suns ter bo v Ligi Nova KBM za prvaka naslednjič nastopila 28. marca v gosteh pri Krki. Rogaška bo v 4. kolu, 23. marca, gostila zasedbo iz Novega mesta.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Damjan Novaković, trener Rogaške:
“Vemo, da je Primorska odlična ekipa in ni čudno, da nas je zmagala. Nisem srečen zaradi najslabše tekme v sezoni in najvišjega poraza, a večji problem je način, na katerega smo igrali. Igralce sem moral prositi, da smo prišli v bonus, v napadu pa smo igrali 1 na 5. Seveda je to tudi zasluga Primorske, ki je bila fokusirana. Nismo prikazali kvalitetne in kolektivne igre. Igralci so se ukvarjali sami s sabo in to bo v prihodnje nedopustno. Če hočemo zmagovat, se bodo te stvari morale spremeniti. Imamo dovolj časa, prvič v tej sezoni smo prosti teden dni.”

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske:
‘’Čestitke fantom za odlično igro, predvsem tisto v obrambi. Zahvaliti se moram gostiteljem, ki so zaradi zastojev v prometu odobrili kasnejši začetek obračuna. Ničesar ni za proslavljati, še naprej moramo trenirati, saj si tekme sledijo kot po tekočem traku.’’

Liga Nova KBM za obstanek, 3. krog, 16.3.
ŠENTJUR – GGD Šenčur 71:69 (17:15, 21:22, 17:25, 16:7)
Ahmedović 16 (9 skokov), Pešić 12, Woolridge (7 skokov) in Konjević (7 skokov) 11; Pavković 15 (7 podaj), Sejfić 13 (7 skokov), Popadić 11

Košarkarji Šentjurja so v derbiju kola Lige Nova KBM za obstanek v zadnji minuti srečanja prišli do zmage nad Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur. Ekipi sta srečanje začeli malenkost nervozno in prvi dve minuti srečanja sta minili brez zadetih košev na obeh straneh. Kljub pomanjkanju igralcev na centerski poziciji so domačini z borbeno igro v obrambi uspeli ustaviti dvojec Murić-Pavić a vendar si rezultatske prednosti v prvem polčasu niso uspeli priigrati.

Na začetku drugega polčasa so se gostje prebudili, Miljan Pavković je odlično razigraval soigralce in Gorenjci so pred zadnjim delom tekme povedli za sedem točk. V zadnji četrtini pa so domačini na krilih svojih navijačev uspeli izničiti prednost Šenčurja in v 38. minuti s košem Woolridga izenačiti rezultat na 69:69. Prav Woolridge je v naslednjem napadu gostov blokiral met Pavkovića, ki je nato nad ameriškim košarkarjem storil osebno napako, ta pa je z dvem zadetima prostima metoma prinesel zmago Šentjurju. Gostje so sicer imeli zadnji napad za zmago a je met za tri točke pet sekund pred koncem zgrešil Marko Popadić.

Pri Šentjurju, ki bodo naslednjo tekmo odigrali proti Iliriji, je 16 točk dosegel Emir Ahmedović in v statistiko vpisal še 9 skokov. Pri GGD Šenčur, ki v naslednjem kolu gosti Zlatorog, je Miljan Pavković dosegel 15 točk in zbral 7 podaj.

Jakša Vulić, trener Šentjurja:
‘’To je bila za nas zelo pomembna zmaga proti zelo dobremu nasprotniku. V zadnji četrtini smo se uspeli pobrati in z veliko mero borbenosti ter z malce sreče osvojili dve točki. Čestitam tako igralcem kot navijačem za podporo. Z rezultatom preostale tekme smo si tudi teoretično zagotovili obstanek, seveda pa nas zanima uvrstitev v končnico.’’

Konstantin Subotić, trener GGD Šenčur:
‘’Pričakovali smo, da se bo tekma odločala v zadnjih minutah, kar je v tekmah s Šentjurčani stalna praksa. Tokrat je bilo nekaj več športne sreče na strani domače ekipe. Mi smo imeli zadnji napad, a priložnosti nismo izkoristili. Tudi sicer v zadnji četrtini nismo igrali najbolje, vendar fantom ne morem očitati, da se niso borili.’’

Ilirija – ZLATOROG LAŠKO 86:89 (17:18, 10:25, 19:20, 40:26)
Gabrovšek 30, Williams 24 (9 skokov), Stopar 10 (5 skokov); Maker 22 (8 skokov), Barič 18, Gant 11 (7 skokov)

Gostje so srečanje začeli odločno, v četrti minuti tekme povedli z 12:4 potem pa je sledil strelski mrk. Domačini so s pomočjo razigranega Davida Gabrovška, ki je na koncu dosegel kar 30 točk, izničili prednost gostov in rezultat je bil izenačen. V drugi četrtini so košarkarji Zlatoroga na krilih ameriških košarkarjev prišli do prednosti petnajstih točk, pred zadnjo četrtino pa vodili že za sedemnajst.

Zadnji del tekme je pripadel domačim, Gabrovšek in Williams sta nadigrala gostujočo ekipo, z atraktivnim zabijanjem Tevža Ružiča minuto pred koncem pa so Ilirijani prišli le na štiri točke zaostanka. Gant je s prostima povišal prednost Zlatoroga, Gabrovšek je 30 sekund pred koncem ponovno znižal na -3, Nejc Barič pa je z zadetim prostim metom 22 sekund pred koncem povišal na +4 kar je zadostovalo za zmago Laščanov.

Pri Zlatorogu je Matur Maker dosegel 22 točk in zbral 8 skokov. Pri domačih je Gabrovšek dosegel 30 točk, Larry Demetrius Williams jih je dodal 24.

Laščani bodo v naslednjem kolu gostovali pri GGD Šenčur, Ilirija pa doma pričakuje Šentjur.

Saša Dončić, trener Ilirije:
“Zaslužena zmaga Zlatoroga. Na koncu se nam je sicer uspelo približati, vendar nam, tako kot že celo sezono, manjka mož odločitve, ki bi nam pomagal do zmage. Lahko samo rečem, da je to še en tistih porazov, ki zelo boli.”

Chris Thomas, trener Zlatoroga:
“Danes smo videli odlično tekmo. Ilirija je na zadnjih treh srečanjih pokazala odlične predstave, zelo sem presenečen, kako dobro in pametno igrajo, kako dobro so pripravljeni, in samo srečni smo lahko, da smo zmagali.”