Sixt za 45 ugnal močno oslabljeni Helios, poškodovan tudi Gajić

Košarkarji Sixt Primorske so v 16. kolu Lige ABA 2, z agresivno igro in številnimi protinapadi, dominirali na parketu od prve do zadnje minute in proti močno oslabljeni domžalski zasedbi slavili z visokih 64:109.

Vseeno je treba takoj na začetku izpostaviti, da so Sunsi v tekmo krenili brez Blaža MahkovicaJureta Močnika in Mihe Fona. Kmalu pa je zmanjkal še eden od nosilcev… V uvodnih minutah sta se ekipi še malo tipali, eni in drugi pa so na veliko grešili v napadu. Že proti koncu 1. četrtine, predvsem po šoku za domače, ko je moral igro zaradi poškodbe rame zapustiti Nikola Gajić, pa so gostje prevzeli pobudo. Z neverjetno agresivno igro v obrambi so prišli do nekaj lahkih žog in po desetih minutah vodili že z 9:24.

Domžalčane lahko tokrat pohvalimo le za igro v 2. četrtini, ki so jo z razpoloženim Miroslavom Pašajlićem celo dobili s 24:23, a je šlo nato v drugih dvajsetih minutah vse le še navzdol. Primorska ni popuščala, s svojim širokim igralskim kadrov so “tigri” iz minute v minuto dvigovali svojo prednost, na koncu pa slavili z visokih 64:109.

Pri domačih, pri katerih so mlajši od 20 let na parketu preživeli skorajda 70% vsega igralnega časa (Klavžar 32 minut, Strel 26, Bratec 25, Oman 25, Prepelič 20, Jogan 8), sta bila vsaj malo razpoložena le Miroslav Pašajlić s 17 točkami in 4 podajami, ter Đoko Šalić s 145 točkami in 8 skoki. Na drugi strani je največ točk, 24, prispeval Lance Harris.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Vedeli smo, kaj nas čaka, a nismo uspeli pravilno odreagirati. Začeli smo premehko, kar je Primorska takoj izkoristila. Ne morem verjeti, da smo spet ostali brez enega košarkarja, upam da poškodba Gajića ni hujše narave. Moramo dvignit glave, čez dva dni se želimo predstavit v boljši luči.”

Ekipi se bosta to soboto, 19. 1., pomerili še v slovenskem prvenstvu, obračun se v domžalski dvorani prične ob 19. uri.