Sixt suvereno skozi Vršac za 9. zmago v regiji

Niz uspehov košarkarjev Sixt Primorske v regionalni Ligi ABA 2 se nadaljuje. Na gostovanju v Vršcu so izbranci Jurice Golemca dosegli že deveto zmago na prav toliko tekmah in še naprej trdno ostajajo trdno na vrhu lestvice omenjenega tekmovanja. Tamkajšnjega srbskega prvoligaša so odpravili s 103:65.

Vrnitev Šiška

Obračun zadnje- in prvouvrščene zasedbe regionalnega tekmovanja ni postregel s presenečenjem. Zasedba iz Kopra je obračun začela dobro v obrambi in hitro povedla s 7:2. Gostitelji so se za tem uspeli vrniti v igro, za nameček pa je v težave z osebnimi napakami zašla branilska linija tigrov – povratnik po poškodbi glave Žan Mark Šiško je po štirih minutah igre imel dve, minuto kasneje pa kapetan Alen Hodžić že tri.

Vršac je to najprej izkoristil za vodstvo z 12:11, tri minute in pol pred koncem prve četrtine izid še poravnal na 13. točko, nakar so slovenski pokalni in superpokalni prvaki dokončno zagospodarili na igrišču. Z nizom 11:2 so si do konca prvega dela obračuna priigrali devet točk naskoka (24:15), dober ritem pa prenesli tudi v nadaljevanje prvega polčasa.

Ob koncu 15. minute se je na parket vrnil Šiško, ki je izredno poživil igro Sixt Primorske v napadu. Ob tem sta se razigrala Lance Harris in Tadej Ferme, slabe tri minute pred odhodom na glavni odmor pa je piko na i postavil Marko Jagodić-Kuridža. Trenutno najbolje ocenjeni košarkar Lige ABA 2 je s polaganjem zaključil niz 12:2, po katerem so Primorci ušli že na 20 točk razlike in nato tekmo le še rutinirano pripeljali h koncu.

Najvišja zmaga

Tigri so v Vršcu prvič v sezoni presegli mejo 100 doseženih točk, obenem pa z 38 točkami razlike izenačili svojo najvišjo zmago v Ligi ABA 2. Takšen dosežek jim je uspel že v minuli sezoni, ko so na domačem parketu Ohrid odpravili z 92:54.

Tako kot tedaj je bil tudi tokrat najboljši strelec Sixt Primorske Ferme. Slednji je v Vršcu zadel izjemnih osem trojk (8:11 za tri) in tekmo sklenil pri 26 točkah (indeks 26). Z 20 točkami (7:7 za dve, 2:3 za tri) v zgolj 19 minutah igre mu je sledil Harris (indeks 27). Izpostaviti velja še Daniela Vujasinovića, ki se med strelce sicer ni vpisal, je pa zato v slabih 18 minutah zbral neverjetnih 13 podaj, katerim je dodal še štiri pridobljene žoge.

Gostovanje v Srbiji je bil prvi izmed treh preizkusov, ki čakajo koprsko zasedbo v tem tednu. Že v četrtek se bo v državnem prvenstvu srečala s Krko. Obračun v Novem mestu se bo pred kamerami Šport TV-ja začel ob 20.00. V nedeljo bo nato doma gostila še Hopse (17.00), v lov na deseto zaporedno zmago v Ligi ABA 2 pa se bo podala prihodnji četrtek, ko v Areno Bonifika prihaja beograjski Dynamic (17.00).

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske:
“Čestitke fantom za resen in profesionalen pristop k tekmi. Proti Vršcu smo minute enakomerno razporedili med vse naše košarkarje. Igrali smo dobro v obrambi in uspešno zadevali mete. Sedaj nas čaka pot domov, kjer pa časa za počitek ne bo. Tekme se hitro vrstijo ena za drugo.”

Tadej Ferme, košarkar Sixt Primorske:
“V Vršac smo prišli po uspeh in ga tudi dosegli. Celotna ekipa je igrala z obilico energije. Za tem nam je stekel tudi met z razdalje, ki nam je pomagal na poti do lahke zmage.”