Krka, Sixt, Triglav in Helios v polfinalu!

V Novem mestu se je začel zaključni turnir državnega prvenstva za fante do 19 let. Kot prva si je mesto v finalu priigrala ekipa Koš Primorske, ki je ugnala Petrol Olimpijo. Helios je v dramatični končnici odpravil Parklje, Triglav pa po izjemnem drugem polčasu Ljubljano. Domača Krka je z 22 točkami prednosti izločila Slovan.

ZAKLJUČNI TURNIR DP ZA FANTE U19:

Lokacija: ŠD Leona Štuklja, Novo mesto

četrtfinale, 22.3.
Petrol Olimpija – KOŠ PRIMORSKA 69:72 (15:17, 18:15, 20:12, 16:28)
Klanjšček 22, Ščekić 12 (18 skokov), Kralj 9 (5 asistenc); Gorbachov (10 skokov) in Glas (5 prid. žog) po 23, Hrovat 12 (8 skokov, 6 prid. žog).

Košarkarji Koš Primorske so prvi polfinalisti državnega prvenstva za fante do 19 let. V četrtfinalu so z 72:69 ugnali Petrol Olimpijo.

Nobena od ekip si v prvem polčasu ni priigrala očutnejše prednosti. Primorci so pet minut do konca prvega dela vodili za šest, do izteka dvajsetih minut pa dosegli zgolj še tri točke in na odmor odšli z -1.

Nadaljevanje je bilo povsem v domeni Ljubljančanov, ki so sredi tretje četrtine vodili že s 15 točkami naskoka. Petrol Olimpija je šest minut do konca vodila za deset, nato pa je sledil preobrat. Na krilih Gregorja Glasa in Maksima Gorbachova, ki sta dosegla po 23 točk, so Primorci naredili delini izid 11:1 in rezultat poravnali na 62:62. Po trojki Gorbachova so Koprčani po dolgem času povedli. Košarkarji Primorske so bili ob koncu tekme natančni iz črte prostih metov ter si priborili nastop v polfinalu.

HELIOS SUNS – Parklji 71:69 (13:15, 16:16, 29:17, 13:21)
Klavžar 18 (7 skokov), Jogan 15 (10 skokov), Maček 11; Zajc 16, Hirschmann (10 skokov) in Osrečki (10 skokov) po 14.

Dramatično srečanje smo spremljali tudi na drugi polfinalani tekmi. Parklji so se vrnili po zaostanku štirinajstih točk, junak tekme pa je postal Klavžar, ki je v zadnjem napadu Heliosu prinesel uvrsitev v polfinale.

V prvi polovici srečanja smo spremljali izenačen obračun, ves čas pa so bili v rahli prednosti Parklji. Po zabijanju Sama Gaberška so povedli za štiri, končni rezultat prvega polčasa (29:31) pa je s črte prostih metov postavil Jan Maček.

Domžalčani so silovito odprli drugi polčas in hitro povedli z osmimi točkami zaostanka. Do najvišje prednosti so prišli v 28. minut, ko so povedli za 14. Visoka prednost pa Domžalčanom ni zagotovila mirne končnice. Ljubljančani so v zadnji četrtini vztrajno lovili Domžalčane, v predzadnji minuti pa jim je rezultat uspelo poravnati na 69. Tekmo je odločil najboljši strelec Klavžar, ki je devet sekund pred koncem zadel za 71:69.

Helios se bo v jutrišnjem polfinalu pomerili z ekipo Koš Primorske.

ECE TRIGLAV – Ljubljana 79:41 (15:13, 15:14, 24:12, 25:2)
Sočak 21, Stavrov 13 (6 skokov, 6 blokad), Lotrič 12 (10 skokov); Bohinc 15, Sovre Nemanič 10, Kostrevc 9 (7 skokov).

Kot tretji so si mesto med najboljšimi štirimi moštvi priigrali košarkarji kranjskega Triglava, ki so bili boljši od Ljubljane. Odločitev o zmagovalcu je padla v drugem polčasu, Triglav je prevladoval predvsem v zadnji četrtini, ki jo je dobil s 23 točkami naskoka.

Košarkarji Ljubljane so tekmo začeli izjemno navdahnjeno, saj je po treh minutah in pol na semaforju pisalo 10:0. Naslednje tri minute so bile v znamenju Triglava, ki se je z osmimi zaporednimi točkami hitro vrnil v igro. Pri rezultatu 13:8 je sledil še niz sedmih zaporednih točk, ki je kranjski ekipi prinesel prednost pred prvim dvominutnim odmorom. Triglav vodstva ni več izpustil iz rok, čeprav je uspelo v drugi četrtini ljubljanski ekipi rezultat štirikrat poravnati.

Po glavnem odmoru so Kranjčani dali v prestavo višje in pred si pred zadnjo četrtino pripravili zalogo 15 točk. V zadnjih desetih minutah je bila na parketu zgolj ena ekipa. Triglav je dosegel 25 zaporednih točk (delni izid 27:0), ničlo Ljubljančanov v zadnji četrtini pa je ob zvoku sirene preprečil Niko Vrhunec.

Najboljši strelec tekme je bil Tim Sočak, ki je dosegel 21 točk, pri Ljubljani jih je Miha Bohinc dosegel 15.

Triglav se bo jutri pomerili z ekipo Krke, ki je v zadnjem polfinalu odpravila Slovan.

KRKA – Slovan 71:49 (20:11, 19:15, 18:13, 14:10)
Škedelj 20 (8 skokov), Stipaničev 14 (15 skokov, 6 asistenc), Jančar Jarc 13; Šikanič 11, Groznik 10 (12 skokov), Primožič (6 skokov) in Koler (6 skokov) po 7.

Negativen niz ljubljanskih ekip v Novem mestu ni uspelo prekiniti niti Slovanu. Po izpadu Petrola Olimpije, Parkljev in Ljubljane, so se od nadaljnega tekmovanja poslovili tudi Slovanovci. Mesto med štirimi najboljšimi pa si je priigrala novomeška Krka.

Košarkarji Krke so bili boljši v vseh štirih četrtinah, Slovan pa ni vodili niti enkrat na srečanju. Po prvih dvajsetih minutah si je Krka priigrala prednost trinajstih točk, ki jo je v drugem delu še oplamenitila. Novomeščani so do najvišje prednosti prišli prav ob koncu tekme, ki se je zaključila z 71:49.

Krka je imela več razpoloženih košarkarjev, štirje so presegli mejo desetih točk, Jakov Stipaničev je tekmo končal z dvojnim dvojčkom. Najboljši strelec tekme je bil Miha Škedelj, ki je zbral 20 točk. Glavnino točk so dosegli košarkarji, ki so tekmo začeli v prvi peterki. Pri Slovanu je Uroš Šikanič dosegel 11 točk, do dvojnega dvojčka je prišel Erik Groznik (10 točk in 12 skokov).

Krko v polfinalu čaka obračun s Triglavom.