Sežanci zadnji polfinalisti, Portorož vse bližje Trotom

Rubrika: Nižje slovenske lige

V 2. SKL so košarkarji Mesarije Prunk Sežane na odločilni tretji tekmi četrtfinala z 67:59 premagali košarkarje ECE Triglava in si tako kot zadnji zagotovili polfinalno vstopnico. Vedno bolj napeto je v boju za obstanek, kjer se obeta huda borba med Troti in Portorožem.

Mesarija Prunk Sežana je zadnji polfinalist 2. SKL. (Foto: Facebook/KK Mesarija Prunk Sežana)
Sežanci polfinalisti. (Foto: Facebook/KK Mesarija Prunk Sežana)

3. tekma, 6.4.
Mesarija Prunk Sežana – ECE Triglav 67:59 (18:14, 20:16, 12:17, 17:12) [2:1*]
(strelci še niso znani)

Sežanci so v sredo po pravi drami v Kranju izsilili odločilno tretjo tekmo, pred domačimi gledalci pa so jo uspeli tudi dobiti in s tem napredovati v polfinale. Uvrstitev varovancev Teddyja Delača med najboljše 4 ni presenetljiva, saj so skozi celoten redni del sezone kazali konstantnost in 1. del sezone končali na 2. mestu. Zares prava borba pa se obeta v polfinalu, ko se bodo Sežanci pomerili proti Celjanom, ki veljajo za odlično napadalno ekipo, ob tem pa se nahajajo tudi v izvrstni formi.

* – izid v zmagah; moštva igrajo na dve dobljeni zmagi.

Polfinale
Terme Olimia Podčetrtek – Brinox Medvode
Mesarija Prunk Sežana – Celje

Liga za obstanek, 2. kolo, 3. kolo, 5.4.
LTH Castings – Troti 98:71 (24:17, 22:16, 23:19, 29:19)
(Dornik 24 in 12 skokov, Vesel 18 in 5 skokov; Vidrih 20, Ristič 18 in 6 podaj)

Škofjeloški LTH Castings je na drugi domači tekmi še drugič povsem nadigral Trote. Novomeščani so se dobro držali do polovice prve četrtine, ko so še bili v ospredju (11:17), nato pa so varovanci Jake Hladnika dali v višjo prestavo in z delnim izidom 18:0 ušli na 12 točk prednosti (29:17). Večji del tekme se je prednost domačih gibala okoli 20 točk, Troti pa so v zadnji četrtini z delnim izidom 8:0 poizkušali še zadnjič zapretiti. Razigral se je Rok Vidrih, ki je goste približal na 11 točk zaostanka (71:60), domači pa so odgovorili na krilih razigranega Jana Dornika in na koncu slavili s kar 27 točkami razlike.

Košarkarji LTH Castingsa so si z zmago proti Trotom z nogo in 3/4 že zagotovili obstanek v ligi, Troti pa bodo niz dveh zaporednih porazov poizkušali prekiniti na izjemno pomembni tekmi proti Portorožu.

6.4.
Grosuplje – Portorož 78:87 (18:28, 16:11, 21:26, 23:22)
(Savič 23 in 7 skokov, Snoj 21, 8 skokov in 5 podaj; Cole (13 skokov) in Bahor (6 podaj) po 18)

Portorožani so zmagi nad LTH Castingsom dodali še zmago nad Grosupeljčani in se s tem popolnoma vrnili v igro za obstanek v 2. SKL. A kljub vsemu naslednje tekme, ko v ŠD Lucija prihajajo Troti, varovanci Igorja Kešlja ne bodo smeli izgubiti, saj bi v nasprotnem primeru že bili obsojeni na izpad. Za Grosupeljčane na drugi strani ne pride v poštev nič drugega kot 3 zmage, hkrati pa bodo morali upati na vrsto ugodnih rezultatov tudi na preostalih tekmah.