Američan v Luciji zbral 26 skokov in 12 blokad, Sežanci prvič poraženi

Rubrika: Nižje slovenske lige

Za košarkarji v 2. SKL je statistično gledano rekorden večer. Kar 9 košarkarjev je preseglo mejo 20 doseženih točk, največ, kar 38, jih je ob zmagi nad Portorožem dosegel Matija Vravnik, ki je dodal še 19 skokov. Najvišji statistični indeks, 52 (!!), je zabeležil Timoty Robert Cole, ki je zbral 26 skokov in podelil rekordnih 12 blokad. Podčertčani so na krilih MVP-ja kola Anžeta Cerkovnika (34 točk in 16 skokov) kot prvi porazili Sežance.

2. SKL, 8. kolo, 24.11.
Portorož – LTH Castings 85:88* (30:19, 20:18, 13:14, 11:23) (11:14)
(Cvetičanin 28 in 5 podaj, Cole 19, 26 skokov in 12 blokad; Vravnik 38 in 19 skokov, Vesel 24 in 16 skokov)

Škofjeločani so v Portorožu prišli do druge zmage na gostovanjih, skupno 4. Sprva je kazalo drugače, saj so Portorožani že vodili s 17 točkami prednosti (63:46), nato pa je sledil delni izid 15:0 v korist čete Jake Hladnika, ki je v podaljšku vendarle strla odpor domačih. Pri slednjih je blestel Američan Timoty Robert Cole, ki je 19 točkam dodal še rekordnih 26 skokov in 12 podaj. Pri LTH Castingsu je kar 38 točk (18 v zadnjih 10 minutah) zbral Matija Vravnik, ki je ujel tudi 19 odbitih žog. Skupno so Škofjeločani, pri katerih se je po skoraj letu dni na parket vrnil Boris Jeršin, uspešno skočili kar 58-krat.

Parklji – Plama Pur 83:82 (25:22, 18:16, 22:12, 18:32)
(Kovačević in Urbas (7 podaj) po 17 točk in 11 skokov; Sajevic 31 in 7 podaj, Hreščak 27)

Izjemno razpoložena Grega Sajevic in Robi Hreščak nista bila dovolj za zmago Plame pur na gostovanju pri Parkljih. Slednji so imeli dolgo časa vse pod kontrolo, pred zadnjo četrtino vodili s 65:50, na koncu pa trepetali vse do konca. Adrian Hirschmann je pol minute pred koncem zadel za 83:82, na drugi strani pa je met za zmago zgrešil Sajevic.

Grosuplje – Brinox Medvode 67:87 (12:17, 14:16, 21:21, 20:33)
(Šimović in Marinč po 13; Tovilović 22, Bunčič 13 in 12 podaj)

Grosupeljčani so proti Medvodčanom zabeležili še 5. zaporedni poraz, za nameček pa bo zaradi številnih tehničnih napak klubska blagajna lažja za 240 evrov. Rezultatsko je bilo napeto do 33. minute, ko je bilo 54:61, nato pa so gostje pripravili delni izid 17:4 in odločili tekmo. Največ točk (22) je zbral Stefan Tovilović, 41-letni Dejan Bunčič pa je 13 točkam dodal še 12 podaj.

ECE Triglav – Troti 77:59 (23:19, 13:15, 19:12, 22:13)
(Zdolšek 25, 8 skokov in 6 podaj, Bešter 16; Janc 19, Gorenc 14 in 5 skokov)

Košarkarji ECE Triglava so v zadnjih 10 dneh odigrali 3 tekme, od tega dve dobili. Tokrat je v obračunu proti Trotom blestel Anže Zdolšek, ki je 25 točkam dodal še 8 skokov in 6 podaj, domači pa so rezultat in potek tekme nadzirali tekom celotnega srečanja. Triglav je v letošnji sezoni na domačem parketu na 5 tekmah zbral 5 zmag, na gostovanjih pa slasti zmage še ni okusil.

Hrastnik – Celje 78:107 (20:30, 20:24, 23:25, 15:28)
(Čergič 23, Babič 15 in 5 skokov; Grušovnik 28, Koštomaj 27 in 7 podaj)

Po izjemnem začetku Marka Čergiča, ki je v uvodnih 16 minutah zbral kar 18 točk, so gostje iz Celja prevzeli pobudo in iz minute v minuto višali svojo prednost ter se tako po porazu proti LTH Castingsu in Parkljem vrnili na zmagovalne tirnice. 28 točk je pri Celjanih, ki so zaigrali brez Saliha Nuhanovića, dosegel Matic Grušovnik, le eno manj Tadej Koštomaj.

Mesarija Prunk Sežana – Terme Olimia Podčetrtek 85:90 (21:23, 32:17, 19:30, 13:20)
(Abramović 18, Kučej 14 in 5 skokov; Cerkovnik 34 in 16 skokov, Milašinović 12, 6 skokov in 6 podaj)

Podčetrtčani so na derbiju kola v Sežani poskrbeli, da v 2. SKL ni več neporažene ekipe. Sežanci, ki so se med tednom razveselili tudi napredovanja v Pokalu Spar, so ob polčasu vodili s 53:40, a nikakor niso našli recepta, kako zaustaviti Anžeta Cerkovnika. Ta je domačim nasul kar 34 točk, 12 jih je ob 6 skokih in 6 podajah dodal še lansko leto član Mesarije Prunk Sežane Dejan Milašinović. Sežanci so sicer še v 37. minuti vodili s 83:79, nato pa se jim je v napadu ustavilo in gostje so z delnim izidom 11:0 odločili zmagovalca.