Šentjur po podaljšku boljši od Hopsov

V edini sobotni tekmi 9. kola 1.SKL je Šentjur po podaljšku premagal Hopse iz Polzele. V nedeljo, 22. novembra ob 12.00 bo odigrana zaostala tekma 3. kola med Krko in Termami Olimia Podčetrtkom, ki jo bo moč spremljati v neposrednem prenosu na televiziji Sportklub.

1.SKL, 9. krog, 21.11.
ŠENTJUR : HOPSI POLZELA 81:74 (10:17, 25:18, 17:16, 13:14, 16:9) *po podaljšku
Šentjur: Habat 15, Špan 10, Tabak 7, Držić 19, Đapa 18, Samac 4, Ledl 4, Ahmedović 4.
Hopsi Polzela: Copot 24, Jurček 11, Goltnik 2, Carver 14, Kosič 16, Habot 7.

Košarkarji Šentjurja so prvič v sezoni povezali dve zmagi. Po prvem uspehu v gosteh prejšnji teden v Kranju, so v 9. kolu doma po izenačeni predstavi premagali Hopse z 81:74. Varovanci trenerja Aleša Pipana so izkoristili zdravstvene težave v ekipi Hopsov, ki je v Šentjur pripotovala z vsega devetimi igralci, predvsem pa so v podaljšku izkoristili priložnost, ki so jim jo ponudili gostje. Ti so imeli v zadnji sekundi rednega dela dva prosta meta za zmago, vendar je Aaron Wesley Carver oba zgrešil.
V podaljšku sta odgovornost prevzela najizkušenejša v domači vrsti. 36-letni Dalibor Đapa je v dodatnih petih minutah dosegel osem od svojih 18 točk, leto starejši Ivan Držić pa sedem od 19. Ključna je bila njegova trojka z dodatnim prostim metom, ki je Šentjur minuto in pol pred koncem pripeljala do prednosti 78:72.
Reprezentančni premor za evropske kvalifikacije, Slovenija bo 28. in 30. novembra igrala v mehurčku v Stožicah proti Ukrajini in Madžarski, bodo Hopsi izrabili za zaostalo tekmo 4. kola v Kranju (28. novembra). V desetem kolu (5. decembra) bodo igralci Hopsov Polzele gostovali v Laškem, Šentjur pa bo gostil Rogaško.