Šenčur za točko porazil Rogaško, Murić 21

V soboto zvečer so bile odigrane tri tekme 4. kola v 1.SKL. Vse zmage so ostale doma, veselijo se košarkarji Helios Suns, GGD Šenčurja in Term Olimia Podčetrtka. V ponedljek nas čaka še tekma pred televizijskim avditorijem na Sportklubu, ko se bosta v Kranju pomerila ECE Triglav in ekipa Hopsi Polzela.

1.SKL, 4. krog, 17.10.
GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : ROGAŠKA 78:77 (16:26, 17:19, 26:16, 19:16)
Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 2, Novak 11, Murić 21, R. Rizvić 14, Martinčič 3, Kralj 23, Daneu 2, Strmčnik 2.
Rogaška: Vujačić 5, Pelko 13, Nichols 10, Bernard 15, Glišić 17, Zupan 8, Blackshear 9.

Gorenjska gradbena družba Šenčur je s preobratom v drugem polčasu in dramatičnim zaključkom prišla do druge zmage v sezoni, hkrati pa Rogaški zadala prvi poraz v 1. SKL. Gostje iz Rogaške Slatine so imeli v prvem polčasu petnajst točk naskoka, domači pa so do prvega vodstva na tekmi prišli tik pred zaključkom tretje četrtine. Vse do konca sta se ekipi nato izmenjavali v vodstvu. Ko je Ramo Rizvić 39 sekund pred koncem zadel v zadnji sekundi napada za 77:72, je izgledalo, da bosta točki ostali na Gorenjskem, toda GGD Šenčur je Rogaški dal še eno priložnost. Trinajst sekund pred koncem pri vodstvu 78:77 je zapravil napad, podobno kot Slatinčani, ki so po minuti odmora krenili v zadnji poskus.

David Christopher Nichols, ki je dosegel redko videni trojni dvojček v Evropi (10 točk, 11 podaj, 10 skokov), se je zapletel in sploh ni prišel do meta na koš. Dvojni dvojček pri gostih je zbral Miloš Glišić (17 točk, 10 skokov). Prvi strelec tekme je bil David Kralj s 23 točkami, dve točki manj in 16 skokov pa je vknjižil Dino Murić.

V 5. kolu (24. 10.) bo GGD Šenčur gostoval v Šentjurju, Rogaška pa bo gostila ECE Triglav.