Šenčur šokiral Helios, Podčetrtek pa Rogaško

S tekmama v Šenčurju in Rogaški Slatini se je danes nadaljevalo 2. kolo v Ligi Nova KBM. Na obračunu proti Helios Sunsom so bili uspešnejši igralci Gorenjske gradbene družbe Šenčurja, na derbiju med Rogaško in Termami Olimia Podčetrtek pa so bili boljši gostje. V soboto se bo s še dvema odigranima tekmama 2. kolo tudi zaključilo.

LIGA NOVA KBM, 2. krog, 8.10.
GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : HELIOS SUNS 93:72 (21:22, 29:22, 28:15, 15:13)
Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 5 (1:1), Ožegovič 11 (1:1), Rojc 18 (3:3), R. Rizvić 12 (5:5), Martinčič 20 (4:5), Daneu 2, Strmčnik 2, Rebec 15, Ahmedović 8.
Helios Suns: Bratec 6 (1:2), Pašajlić 13 (3:3), Ervin 3 (1:2), Oman 6, Mahkovic 19 (7:9), Jois 4, Prepelič 8 (2:4), Šantelj 13 (5:8).

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe iz Šenčurja so prepričljivo dobili derbi drugega kroga oziroma obračun ekip, ki sta novo sezono začeli z zmagama. Helios Suns so v tretji četrtini nadigrali z 28:15, v zadnjih desetih minutah pa so prednost s kolektivno predstavo zlahka zadržali. Ko je Aljaž Bratec v 17. minuti zadel trojko za vodstvo gostov z 38:37, ni izgledalo, da bodo Gorenjci čez pet minut že vodili s 57:44 in 78:59 ob koncu treh delov igre.
Gorenjska gradbena družba Šenčur je imel precej več razpoloženih posameznikov. Medtem ko je pri gostih iz povprečja izstopal le Blaž Mahkovic, je pet domačih igralcev doseglo dvomestne številke – Nejc Martinčič (20 točk, met 7:10), Matej Rojc (18 točk, trojke 3:5, 6 podaj), Jan Rebec (15 točk, trojke 3:7), Ramo Rizvić (12 točk) in Gaber Ožegovič (11 točk, met 6:9).

V tretjem krogu bo Gorenjska gradbena družba Šenčur 16. oktobra gostoval na Polzeli, Helios Suns pa bo 17. oktobra gostil zasedbo iz Laškega.

ROGAŠKA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 68:75 (28:22, 13:16, 14:20, 13:17)
Rogaška: Vujačić 13 (2:2), Dornik 7 (2:2), Zupan 4 (0:1), Primorac 9 (2:2), Bratož 3, Armstrong 19 (2:3), Jackson 13 (0:2).
Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 25 (3:4), Ž. Švigelj 2, Benson 15, Čebular 8 (4:6), Cerkovnik 7 (3:3), Atanacković 16 (5:8), Vasilić 2 (2:4).

V lokalnem derbiju so košarkarji Term Olimie presenetili favorizirano Rogaško in prišli do druge zmage v ligi Nova KBM. Drugi polčas so dobili za deset točk, predvsem pa so znali v končnici unovčiti izkušnje najstarejših igralcev in prednost pod obročema (skoki 43:36). Osemintridesetletni Nejc Strnad je bil prvi strelec tekme s 25 točkami (met iz igre 9:13), 31-letni Simo Atanacković je tako kot Casey Benson (15 točk, 9 skokov) na parketu preživel vseh 40 minut in zbral 16 točk ter osem skokov, kljub sedmim izgubljenim žogam in metu zgolj 2:11 pa je eno od odločilnih potez naredil 35-letni Sandi Čebular. Minuto in 40 sekund pred koncem, ko so domači s trojko Terryja Leeja Armstronga (19 točk) zmanjšali zaostanek na štiri točke, je Čebular v zadnji sekundi napada izsilil osebno napako pri metu za tri točke in Terme Olimia znova oddaljil na varno razdaljo, ki je domači ob nizu zgrešenih poskusov za tri točke niso več uspeli nadoknaditi.

Podčetrtani bodo v 3. kolu, 16. oktobra, gostili ECE Triglav, Slatinčane pa 19. oktobra čaka gostovanje v Novem mestu.