Šenčur grozil do konca, Zdovc vesel tesne zmage

To je bila enajsta tekma Petrola Olimpije, odkar je konec februarja krmilo moštva prevzel Jure Zdovc. Na računu ima dva poraza s Sixt Primorsko ter enega proti Hopsom in osem zmag. Tokratno so si njegovi varovanci zagotovili šele v zaključku, Zdovc pa je ob tem izgubil kar nekaj glasu, saj so domači fantje v zadnji četrtini skoraj zapravili trinajst točk prednosti (74:61).

Liga Nova KBM, četrtfinale, 1. tekma, 30.4.
PETROL OLIMPIJA – GGD Šenčur z9:77 (23:20, 19:17, 19:19, 18:21)
Špan 18 (8 podaj), Šamanić 17 (11 skokov), Lorbek 15; Popadić 14, Pavić 12, Murić 11 (8 skokov)

Košarkarji Petrola Olimpije so uspešno začeli obrambo naslova prvaka Lige Nova KBM oziroma odločilni del državnega prvenstva. V prvi četrtfinalni tekmi so po tesni končnici premagali Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur z 79:77. Druga tekma bo v soboto, 4. maja, v Šenčurju, v primeru izenačenja na 1:1 pa bi odločitev o polfinalistu padla 7. maja v Stožicah. Oba obračuna bo moč spremljati v neposrednem prenosu na Šport TV.

Toliko je kazal semafor v Stožicah v 34. minuti tekme. Dobri dve minuti kasneje je bilo le še 74:68, po trojki Davida Kralja v 38. minuti pa je imela Petrol Olimpija le še tri točke naskoka (74:71). Aleksandar Lazić je odgovoril s tremi točkami za 77:71, Jan Novak je ob vstopu v zadnjo minuto zadel izza polkroga za 77:74, Gezim Morina pa je 23 sekund pred koncem znižal na 77:76.

V zadnjem domačem napadu je prvi strelec tekme Jan Špan (18 točk, 8 podaj) zadel dva prosta meta, na drugi strani pa je Ramo Rizvić zgrešil prvi prosti met, drugega, ki ga je hotel namerno zgrešiti, pa je zadel za končni rezultat 79:77.

Ob Španu sta pri domačih izstopala še Luka Šamanić (17 točk, trojke 3:3, 11 skokov, indeks 28) ter Domen Lorbek (15 točk, trojke 5:7), v vrstah Šenčurja Ggd pa je Marko Popadić dosegel 14 točk in Smiljan Pavić 12.

Izjavi trenerjev po tekmi
Jure Zdovc, trener Petrol Olimpije:
“Čestitke fantom za zmago. Pričakoval sem težko tekmo. Košarkarji Šenčurja so zaigrali sproščeno, mi pa smo bili v krču in nismo prikazali pravega obraza. Prva tekma v končnici je vedno zahtevna s psihološkega vidika. Večkrat smo imeli priložnost, da rezultat prelomimo v svojo korist, a se je Šenčur vsakič vrnil v igro, predvsem na račun naših neumnosti, ki se več ne smejo dogajati. Vidi se, da je za nami teden dni brez igranja tekem, saj smo potrebovali kar nekaj časa, da ujamemo pravi ritem. Toda zmaga je zmaga. Mogoče je celo bolje, da smo zabeležili tesno zmago, saj se lahko zdaj v Šenčur pri Kranju odpravimo povsem brez kakršnegakoli podcenjevanja, in damo vse, da zabeležimo zmago, ki bi nas popeljala v polfinale državnega prvenstva.”

Konstantin Subotič, trener GGD Šenčur:
“Vedeli smo, kaj nas čaka v Stožicah. Tu je vedno težko igrati. Petrol Olimpija je zasluženo zmagala, še vedno pa Ljubljančani ostajajo glavni favoriti za zmago tudi v soboto. Zadovoljni smo, da smo v drugem polčasu prikazali dobro igro, in se z dobro igro v obrambi vsakič znova vračali v igro za zmago. Žal smo imeli tudi poškodbo, upam pa, da ni nič resnega, in da bomo v soboto lahko zaigrali v polni zasedbi. Čestitke fantom za predstavo.”