Šenčur +30 proti Rogaški, Šentjur z 99:95 boljši od Laščanov

V nadaljevanju 7. kola Lige Nova KBM sta zmagi zabeležili ekipi Gorenjske gradbene družbe Šenčur in Šentjurja, za katerega je bila, po menjavi trenerja, to prva zmaga v sezoni 2021/2022.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA, 7. krog, 13.11.
GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : ROGAŠKA 92:62 (18:18, 24:18, 30:11, 20:15)
Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 8, Ožegovič 16 (7:7), Rojc 2, R. Rizvić 18 (1:1), Martinčič 14, Malovčič 12 (2:3), Tešić 2, Daneu 2, Rebec 6, Ahmedović 12 (0:2).
Rogaška: Močnik 5, Vujačić 8, Šikanič 3 (1:2), Zupan 7 (3:4), Primorac 7 (2:2), Bratož 4 (1:2), Armstrong 10 (2:4), Jackson 18 (3:4).

GGD Šenčur je zabeležil šesto zmago in je ob zgolj enem porazu tik pod vrhom lige Nova KBM, Rogaška pa je doživela šesti zaporedni poraz in je z eno zmago iz prvega kola na začetku oktobra najbolj negativno presenečenje nove sezone.

Gorenjci so prevladovali v vseh elementih igre in vprašanje zmagovalca dokončno rešili v tretji četrtini, ki so jo dobili s 30:11. Skok so dobili s 43:27, 52-odstotno so metali iz igre (Rogaška 38%), zadeli so osem trojk, predvsem pa so imeli šest igralcev z dvomestnimi številkami.
Ramo Rizvić je zbral 18 točk (met 8:11), 16 jih je dodal Gaber Ožegović (met 4:9), 14 Nejc Martinčič (trojke 4:7), po 12 pa sta jih prispevala Alen Malovčič (met 5:6) in Emir Ahmedović (6 skokov). Matej Rojc je imel deset podaj. Pri gostih je iz sivega povprečja izstopal le Ronald Jackson z 18 točkami in osmimi skoki.
Rogaška bo skušala niz porazov prekiniti naslednji teden doma proti Zlatorogu, GGD Šenčur pa bo gostoval v Podčetrtku.

ŠENTJUR : ZLATOROG LAŠKO 99:95 (20:23, 26:29, 31:22, 22:21)
Šentjur: Brunčević 14 (6:8), McGlynn 18 (1:2), Tabak 3, Tomažič 15, Rikalo 15 (1:6), Držić 11, Đapa 20 (6:7), Nemanič 3.
Zlatorog Laško: Jančar Jarc 2, Medved 7 (1:1), Kerič 10, Filipič 2 (2:2), Kalan 6, Copot 23 (5:6), Kellner 13 (1:2), Grušovnik 16 (2:6), Dragan 16 (1:2).

Šentjur je v sedmem nastopu v Ligi Nova KBM prišel do prve zmage. Na domačem parketu je po lepi in kolektivno učinkoviti predstavi premagal Zlatorog z 99:95.
Šentjur je imel šest igralcev z dvomestnimi številkami in čeprav je izgubil skok s 30:44, je bil v zaključku tekme bolj zbran in natančen. V zadnjih treh minutah in pol je naredil delni izid 10:3. Dalibor Đapa (20 točk, 7 skokov, 7 podaj) je najprej s štirimi točkami izničil prednost gostov (89:92), Patrick James McGlynn (18 točk, 7 podaj, trojke 5:10) pa je s trojko poskrbel za vodstvo, ki ga Laščani niso več ujeli. Tudi Zlatorog je imel niz razpoloženih igralcev. Jan Copot je zbral 23 točk (met 8:18), po šestnajst pa sta jih dodala Matic Grušovnik (9 skokov) in Nik Dragan (15 skokov, indeks 31).
V 8. kolu, 20. novembra, bo Šentjur gostoval v Kranju, Rogaška pa bo gostila zasedbo Zlatoroga.