Selektor ima prav: prvenstvo se šele dobro začenja!

Rubrika: Reprezentanca

Reprezentanca fantov U18 je na zadnji tekmi prvega dela tekmovanja klonila proti domačim Grkom in na koncu zasedla tretje mesto v skupini C. Slovenijo v osmini finala čaka obračun z Nizozemsko, ki je v skupini D, z eno zmago in dvema porazoma, zasedla drugo mesto. Obračun, ki se bo v sredo začel ob 20.15 uri, bo moč spremljati v spletnem prenosu na Facebok strani ter spletni strani KZS.

Slovenski košarkarji so v uvodnih minutah zadnje tekme skupinskega dela tekmovanja z delnim izidom 11:2 utišali številčno grško očinstvo, v dvorani pa je bilo slišati le peščico glasnih slovenskih navijačev. Po odličnih prvih treh minutah so naši fantje padli v strelski mrk, Grki pa so počasi in vztrajno nižali razliko. V osmi minuti prve četrtine so domačini prišli do izenačenja ter z uspešnima prostima metoma tudi prvič povedli. Grki so pred začetkom druge četrtine vodili za tri točke (16:19) in po štirih zaporednih točkah Andreasa Kalogirosa povedli s 16:23. Po minuti odmora Slovenije se je igra razživela in košarkarji obeh reprezentanc so prikazali kar nekaj atraktivnih potez. Gregor Glas je po odlični podaji Žige Samarja atraktivno zabil, kar je malce prebudilo slovenske košarkarje, kljub temu, pa so domačini obdržali prednost petih točk ter s posrečenim metom z desetih metrov na glavni odmor odšli z osmimi točkami prednosti (30:38).

Naši fantje so se na parket vrnili z večjim žarom borbenosti ter se po petih minutah igre v drugem polčasu približali na vsega dve točki zaostanka (38:40). Druga polovica tretje četrtine je pripadla grškim košarkarjem, ki so z delnim izidom 1:15 pobegnili na visokih +16 (39:55). Slovenci so v zadnjem delu tekme s pritiskom po celem igrišču poskušali ujeti priključek, a so bili grški košarkarji pred domačimi gledalci  enostavno premočni. Na koncu so priložnost za igro dobili vsi košarkarji, srečanje pa se je končalo z rezultatom 54:72.

Pri Sloveniji sta mejo desetih točk presegla Gregor Glas (7 skokov) in Žiga Samar (5 skokov, 5 podaj), ki sta na koncu pristala pri enajstih točkah. Bine Prepelič je osmim točkam dodal deset skokov. Slovenija je v skupini C zasedla končno tretje mesto in se bo za četrtfinalno vstopnico pomerila z Nizozemsko.

Peter Markovinovič, selektor reprezentance fantov U18:
“Žal smo morali priznati premoč domačinom, ki so na krilih publike “leteli” po igrišču. Nepotrpežljivost in neučakanost v napadu, prehitri zaključki ter slaba individualna odgovornost v obrambi je prinesla poraz. Prvenstvo se šele začenja, pot v četrtfinale nas pelje mimo Nizozemske, s katero imajo fantje še od lani neporavnane račune. Pripravljeni bomo, poiskat moramo pravo mero agresivnosti, zbranosti in potrpežljivosti tako v napadu, kot v obrambi.”