Sekulič po tekmi z Ukrajino: “Nekatere igralce moramo še vrniti v ritem tekem!”

Rubrika: Reprezentanca

Po petkovi pripravljalni tekmi proti Turčiji, slednja je na trenutke izgledala, kot da gre za izločilni dvoboj na kakšnem velikem tekmovanju, se je #mojtim za konec gostovanja v Carigradu pomeril še z Ukrajino. Slovenci, ki so se na parket podali brez Gorana Dragića in Luke Dončića, so zabeležili še četrto zmago. Ukrajince so ugnali s 86:82.

PRIPRAVLJALNA TEKMA MOŠKE ČLANSKE REPREZENTANCE

Sobota, 13. avgust 2022
Carigrad – Dvorana Sinan Erdem
UKRAJINA : SLOVENIJA 82:86 (54:61, 32:40, 16:22)
Strelci za Slovenijo: Samar 2, Rupnik 1, Nikolić 13, Prepelič 9, Murić 10, Tobey 14 (7 skokov), Blažič 13, Hrovat 2, Dimec 9, Z. Dragić 13 (6 skokov), Čančar.

STATISTIKA TEKME

Selektor Aleksander Sekulić je na tekmi proti Ukrajini odpočil Gorana Dragića in Luko Dončića, ki sta bila dan poprej ob zmagi proti Turčiji deležna kar zajetne minutaže. V postavo je uvrstil preostalo trinajsterico košarkarjev, v uvodnih minutah pa na parket poslal peterko Aleksej Nikolić, Jaka Blažič, Zoran Dragić, Vlatko Čančar in Mike Tobey.

PODSTRAN MOŠKE ČLANSKE REPREZENTANCE

#mojtim je na koncu dosegel pričakovano zmago, a se je moral zanjo kar potruditi. Na začetku so Slovenci tekmecem le v uvodnih minutah dovolili vodstvo, potem so prevzeli pobudo in si majhno prednost priigrali že v prvi četrtini.

Podobno je bilo nadaljevanje; Slovenija je imela ves čas prednost, ki je znašala največ osem točk, prav ob koncu prvega dela jo je s košem v zadnji sekundi prvega polčasa postavil Edo Murić.

Tudi po tretji četrtini so Slovenci vodili, toda v zadnjih desetih minutah so tekmeci stopili na plin. Predvsem mladi up Issuf Sannon (18 točk) je Slovencem povzročal precej težav, Sekulić je po znižanju prednosti na 62:64 v igro spet poslal Tobeyja, kljub temu pa je Ukrajini uspelo proti do izenačenja na 73:73. Sledilo je, ko je Zoran Dragić dobil tehnično napako, še prvo ukrajinsko vodstvo po uvodnih minutah, a so stvari v finišu tekme Slovenci vendarle vzeli v svoje roke.

Za to sta poskrbela predvsem Murić in Blažič, ki sta zaporedoma dosegla trojki za vodstvo z 79:76, v predzadnji minuti pa je eno dodal še Nikolić, zaostanka (76:84) pa slovenskim tekmecem kljub vztrajnosti do zadnjega ni več uspelo ujeti.

Aleksander Sekulić, selektor slovenske moške reprezentance:
”Prvi polčas je bil po naših notah, željah, predvsem v obrambi. V drugem smo jim dovolili, da se razigrajo in dosežejo kar nekaj lahkih košev. Napadalni skok jim je dal dodatno energijo. Skoraj so preobrnili tekmo, a smo mi, kot je zadnje čase že kar navada, našli način, kako se pobrati in zmagati. Enostavno moramo bolje reagirati, ko nas ekipe stisnejo. Danes se je dobro izšlo, lahko igramo z veliko samozavesti. Nekatere igralce moramo še vrniti v ritem tekem in jim je treba pomagati, da lahko spočijemo nosilce.”

Aleksej Nikolić, slovenski reprezentant
”Ukrajinci so se dobro vrnili v igro, danes smo lahko videli, da imamo pomanjkljivosti pod košem in so izkoristili svojo višino. Ampak dobro je, da lahko vidimo, na čem moramo še delati, in na koncu smo se dobro zoperstavili, kar je dobro za samozavest. Predvsem moramo pogledati, kaj bi lahko mi naredili bolje, ne glede na druge dejavnike. Moramo se izboljšati v končnici, a zdaj je najbolj pomembno, da se uigramo. Na koncu pa seveda hočemo vsi zmagati.”

Mike Tobey, slovenski reprezentant
”Po včerajšnji tekmi smo tudi danes imeli nekaj vzponov in padcev. A to so priprave, dobro je bilo igrati z močno ekipo, kot je Ukrajina. Dobili smo dve tekmi, pokazali smo značaj, a smo še v pripravah. Moramo se osredotočiti na hitrost, moramo se še bolje fizično pripraviti, glavni cilj je seveda evropsko prvenstvo.”

Po vrnitvi iz Carigrada proti Srbiji in Hrvaški
Zadnji dve pripravljalni tekmi bodo Slovenci znova odigrali doma. V sredo, 17. avgusta ob 20.15 uri bo, v ponoviti finala evropskega prvenstva iz leta 2017, v Stožicah na Telemachovem spektaklu gostovala Srbija, v soboto, 20. avgusta ob 20.15 uri pa jim bo v Celju na drugi strani igrišča stala Hrvaška. Vstopnice za tekmo s Hrvaško so na voljo na prodajnih mestih Eventima in Petrola.

SEZNAM PRIPRAVLJALNIH TEKEM #MOJTIM
POVEZAVA NA NAKUP VSTOPNIC ZA TEKMO SLOVENIJA : HRVAŠKA (pripravljalna tekma)

Pred EuroBasketom še kvalifikacije za svetovno prvenstvo
Tik pred začetkom septembrskega EuroBasketa bodo reprezentance odigrale še uvodni tekmi drugega dela kvalifikacij za svetovno prvenstvo leta 2023. #mojtim se bo 25. avgusta v Celju ob 20.30 uri pomeril proti Estoniji ter 28. avgusta ob 15. uri gostoval pri Nemčiji v Münchnu. Navijači si že lahko zagotovite tudi vstopnice za obe kvalifikacijski tekmi. Nemški organizatorji sporočajo, da so v dvorani Audi Dome gostujočim navijačem namenjeni sektorji L, M in K. Vse informacije o cenah vstopnic ter sam nakup lahko izvedete na spodnjih povezavah.

RAZPORED TEKEM 2. DELA KVALIFIKACIJ ZA SVETOVNO PRVENSTVO 2023
POVEZAVA NA NAKUP VSTOPNIC ZA TEKMO SLOVENIJA : ESTONIJA (kvalifikacije za SP)
POVEZAVA NA NAKUP VSTOPNIC ZA TEKMO NEMČIJA : SLOVENIJA (kvalifikacije za SP)

Slovenci se bodo iz Münchna odpravili v Köln, kjer jih za uvod evropskega prvenstva 1. septembra ob 17.15 uri čaka dvoboj z Litvo. Po dnevu premora v dvorani Lanxess, ki sprejme 19.000 gledalcev, sledi 3. septembra obračun proti Madžarski (20.30), dan kasneje, torej v nedeljo, 4. septembra, pa še dvoboj proti Bosni in Hercegovini (17.45). Sledi nov dan premora, za konec skupinskega dela pa sledita še dvoboja z gostitelji Nemci (6. september, 20.30) in Francozi (7. september, 17.15). Turistična agencija Kompas je za vse ljubitelje košarke pripravila posebne navijaške pakete, prav tako pa omogoča tudi nakup vstopnic za tekme brez paketnega aranžmaja.