Sekulič po porazu proti Špancem: “Žal smo se v drugem polčasu preveč ukvarjali s stvarmi, na katerem nimamo vpliva!”

Rubrika: Reprezentanca

Slovenski košarkarji so v pripravah na svetovno prvenstvo odigrali peto tekmo. V dosedanjem delu priprav so ugnali Kitajsko in Črno goro ter doživeli dva poraza proti Grčiji. Na zvezdniškem turnirju v Malagi so doživeli tretji poraz. Španci so bili boljši z 99:79. V soboto ob 21.30 uri se bo #mojtim pomeril še z reprezentanco Združenih držav Amerike. Tudi to tekmo si boste lahko v neposrednem prenosu ogledali na Sportklubu.

PRIPRAVLJALNA TEKMA #MOJTIM PRED SVETOVNIM PRVENSTVOM

Petek, 11. avgust 2023
Malaga – Športna palača José Martín Carpena
ŠPANIJA : SLOVENIJA 99:79 (73:63, 51:41, 26:27)

Strelci za Slovenijo: Samar 4, Nikolić 2, K. Prepelič 11, Tobey 10 (8 skokov), Blažič 14, Kunc, Hrovat 10, Morgan 2, Dimec 2, Dragić 3, B. Prepelič 4, Glas, Čebašek, Dončić 17 (6 skokov in 5 podaj).

Štiridnevni zvezdniški dogodek ob počastitvi stote obletnice delovanja španske košarkarske zveze se je začel že večer pred otvoritveno tekmo turnirja med Španijo in Slovenijo. Španska zveza je namreč v  sodelovanju s časnikom Marca pripravila svečani Gala večer. Na prireditvi je bilo prisotno tudi vodstvo Košarkarske zveze Slovenije in selektor Aleksander Sekulić. Poseben gost pa je bil Luka Dončić, ki je postal eden izmed prejemnikov nagrad po izboru posebne žirije. Nagrade so med drugim prejeli Sergio Rodríguez, Steve Kerr, Willy in Juancho Hernangómez, ter Alba Torrens.

Med deset tisoč navijači se je zbralo tudi več kot 200 slovenskih ljubiteljev košarke. Selektor Aleksander Sekulić je v ekipi znova na voljo imel vseh 14 košarkarjev, tekmo pa začel s postavo Luka Dončić, Jaka Blažič, Gregor Hrovat, Bine Prepelič in Jordan Morgan.

Slovenija je prikazala najboljšo predstavo v pripravah. Večji del tekme je bila enakovreden tekmec favorizirani domači zasedbi, ki je na koncu vendarle uveljavila svojo kakovost in zanesljivo prišla do zmage.

Luka Dončić je bil znova prvi strelec Slovenije, čeprav so Španci vložili ogromno napora, da bi ga ustavili. V slabih 25 minutah na parketu je dosegel 17 točk (met 5:13, trojke 2:5) in zbral 6 skokov ter 5 podaj. Dvomestni v napadu so bili še Jaka Blažič s 14 točkami (trojke 2:2), Klemen Prepelič (11 točk), Mike Tobey (10 točk, 8 skokov) in Gregor Hrovat (10 točk), Bine Prepelič pa iz tekme v tekmo postaja najbolj očitna zamenjava za poškodovanega Vlatka Čančarja. Danes mu je selektor namenil dobrih 20 minut.

Slovenija je odlično odprla tekmo in po petih trojkah in prav toliko poskusov povedla 23:10. Po odhodu Dončića s parketa je Španija z trdo igro hitro vzpostavila ravnotežje in v drugi četrtini prešla v vodstvo.

V drugem polčasu je Slovenija držala priključek do 32. minute (73:66), nato pa je Španija, ki je na trenutke igrala zelo grobo glede na prijateljski značaj tekme, naredila previsoko razliko glede na prikazano in videno v dvorani Jose Maria Martin Carpen.

Aleksander Sekulić, selektor slovenske moške reprezentance:
Viden je bil napredek v igri, tako da sem precej zadovoljen s predstavo. Žal smo se v drugem polčasu preveč ukvarjali s stvarmi, na katerem nimamo vpliva, namesto, da bi se fokusirali na našo igro. S tem nam je padla učinkovitost v napadu in Španci so lahko razvili svojo hitro igro. V prvem polčasu smo delovali mnogo bolje, izjema so bile le minute, ko smo naredili nekaj menjav in ob tem spustili ritem igre.”

Gregor Hrovat, slovenski reprezentant:
To je bila prava prvenstvena tekma. Oboji smo želeli zmagati. Proti enemu glavnih favoritov za najvišja mesta na SP smo pokazali, da lahko igramo z njim in to v njegovi dvorani. Trideset minut smo bili enakovreden tekmec, nato pa smo izgubili glavo in Špancem prepustili zmago. Vsekakor smo lahko zadovoljni s predstavo. Dejstvo je, da mora naša igra temeljiti na dobri obrambi. To smo pokazali v prvem polčasu, popraviti pa moramo stvari, ki so se nam dogajale v nadaljevanju, ko nam je padla zbranost in posledično igra v napadu.”

#mojtim že v soboto v Malagi čaka nov izjemen pripravljani test. Slovenci se bodo namreč prav tako ob 21.30 uri pomerili z ameriško izbrano vrsto. Tudi to tekmo si boste lahko v neposrednem prenosu ogledali na Sportklubu. Za konec turnirja se bodo v nedeljo Američani srečali še z gostitelji Španci.