Sanjska prva četrtina dovolj za zmago Srbov proti ZDA

Rubrika: Tuje reprezentance

Srbi so v tekmi od 5. do 8. mesta s 94:89 ugnali reprezentanco ZDA in tako prišli do neke vrste tolažilne nagrade. Američani so tekmo pričeli katastrofalno, pri Srbiji pa je znova blestel Bogdan Bogdanović, ki je tekmo končal pri 28 točkah in 6 podajah. Čehi boljši od Poljakov.

Napovedovalo se je, da bi obračun med Srbijo in ZDA lahko spremljali šele v nedeljo, ko bi se reprezentanci med seboj udarili za zlato, a do težko pričakovanega obračuna je prišlo kar nekaj dni prej.

Četi Aleksandra Đorđevića in Gregga Popovicha sta se med seboj pomerili v borbi za mesta od 5. do 8. Američani so uspeli povesti (0:2), v nadaljevanju prve četrtine pa je vse potekalo tako kot da bi bili na igrišču samo Srbi. Razigrani so bili Bogdan Bogdanović, Vasilije Micić in Vladimir Lučić, skoraj vse kar so vrgli proti košu, pa so Srbi tudi zadeli.

Že v prvi četrtini so tako Srbi povedli za visokih 25 točk (32:7), Američani pa so se z odlično drugo četrtino vrnili v igro. Na odmor sta reprezentanci odšli ob rezultatu 44:40, napeto pa je bilo tudi v nadaljevanju. Vseeno Srbi vodstva niso več oddali in na koncu prišli do povsem zaslužene zmage.

Bogdanović se bo tako s soigralci v soboto boril za končno 5. mesto, Američanom pa je ostala le še borba za 7. mesto.