Sanjska končnica Reala, Barca prekratka v Istanbulu

Rubrika: Evroliga

Košarkarji Reala so ob prisotnosti Luke Dončića in Luke Rupnika po zaslugi izjemne končnice, ko jim je uspel delni izid 9:0, premagali Panathinaikos in tako v četrtfinalni seriji povedli z 1:0 v zmagah. Klemen Prepelič je za zmagovalce dosegel 7 točk. Že danes nova dva dvoboja.

V sredo sta se kot prvi na evroligaški parket podali ekipi Anadolu Efesa in FC Barcelone Lasse, še drugič v nekaj več kot mesecu dni pa so se zmage nad Katalonci razveselili varovanci Ergina Atamana. Trener gostov Svetislav Pešić je tekmo pričel tudi z Jako Blažičem, ki je v 15 minutah zbral 4 točke in 2 skoka, še več priložnosti pa je ponudil slovenskemu Kanadčanu Kevinu Pangosu.

Kljub temu, da Barcelona v celotnem obračunu niti enkrat ni povedla, na koncu ni bila tako zelo daleč od uspeha. Ko je v 37. minuti po košu Bryanta Dunstona za 71:59 že kazalo, da je tekma odločena, so se gostje tudi po zaslugi koša Blažiča 2 minuti pred koncem približali na le 5 točk zaostanka (71:66). Tedaj so gostje zapravili kar tri napade, da bi se domačinom še bolj približali, zmago Turkov pa je kasneje potrdil izjemni Vasilije Micić.

Še bolj napeto končnico je spremljala 10 tisoč glava množica v WiZink Centru, ki je za zmago svojih ljubljencev trepetala vse do konca. Če je še pred zadnjo četrtino pri rezultatu 61:52 kazalo na dokaj zanesljivo zmago domačinov, sta bili moštvi v povsem drugačnem položaju 4 minute pred koncem, ko je Nick Calathes zadel trojko za vodstvo Panathinaikosa za 6 točk (66:72). Od tedaj so gostje streljali s praznimi naboji, domačini pa po trojki Rudyja Fernandeza in uspešno izvedenih prostih metih Facunda Campazza in Jayceeja Carrolla rezultat uspeli obrniti v svojo korist.

Evroliga, četrtfinale, 1. tekme, 17.4.
Anadolu Efes – FC Barcelona Lassa 75:68 (26:15, 14:21, 18:13, 17:19)
(Micić 21 in 7 podaj, Larkin in Moerman (5 skokov) po 12; Tomić 14, Huertel (5 podaj) in Pangos po 12)

Real Madrid – Panathinaikos OPAP 75:72 (21:17, 22:18, 15:17, 17:20)
(Taylor 13, Causeur 12; Calathes 17, Thomas 12)

Slovenci v končnici Evrolige
Klemen Prepelič (Real Madrid) – 10 minut, 7 točk (1/1 za dve, 1/3 za tri, 2/2 prosti meti), 1 skok, 2 podaji, 3 osebne napake, 2 izsiljeni osebni napaki; indeks 7.

Anthony Randolph (Real Madrid) – 20 minut, 3 točke (0/2 za dve, 1/3 za tri), 1 skok, 1 pridobljena žoga, 1 izgubljena žoga; indeks 0.

Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) – 15 minut, 4 točke (2/3 za dve, 0/1 za tri), 2 skoka (1 v napadu), 1 prejeta blokada; indeks 3.

Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) – 21 minut, 12 točk (3/5 za dve, 2/4 za tri, 0/1 prosti meti), 1 podaja, 1 pridobljena žoga, 2 osebni napaki, 2 izsiljeni osebni napaki; indeks 9.