Sanjska 1. četrtina ni zmedla Rogaške

Helios Sunsi so bili na dobri poti, da Rogaško ujamejo na lestvici Lige ABA 2, pravzaprav so z atomsko prvo četrtino prišli celo do 20 točk prednosti, potem pa se je ustavilo. Domači so do konca 3. četrtine preobrnili rezultat, Domžalčanom pa v zadnjih desetih minutah ni uspelo priti še enkrat v ospredje. Rogaška je slavila z 68:63.

Odlična Aljaž Bratec in Đoko Šalić sta v uvodu tekme poskrbela, da so se Sunsi hitro odlepili in po desetih minutah vodili že z 9:28. Če so morda gledalci na tribunah s pesimizmom zrli v nadaljevanje tekme, pa domači košarkarji kar niso želeli obupati. Domžalčani so s prodorom Jureta Močnika za 10:30, v začetku drugega dela igre, prišli do svoje najvišje prednosti, potem pa so domači pričeli s svojim povratkom. Sprva so igro prevzeli zunanji igralci, nadaljeval pa je Marko Pajić, ki je Rogaško pripeljal na vsega sedem točk zaostanka, 32:39, kolikor je znašala tudi razlika ob polčasu (34:41).

Začetek drugega polčasa je bil, vsaj kar se tiče domžalskih točk, povsem zaklet. Kar pet minut in pol Domžalčani niso dosegli točke, domači so jih v tem času 15 in tako prišli do vodstva z 49:41. V drugi polovici 3. četrtine je vajeti v napadu Heliosa prevzel Šalić, dosegel vseh deset domžalskih točk v tem delu igre, Rogaška pa je pred zadnjimi 10 minutami vodila s 55:51.

Sredi zadnjega dela igre so se Sunsi približali na vsega dve točki zaostanka, 60:58, za kaj več pa je zmanjkalo moči in zbranosti. Kar 16 napadalnih skokov domače ekipe, ob tem pa celo 17 metov iz igre več od Domžalčanov, sta dejstvi, ob katerih je končno slavje domačih z 68:63 celo razmeroma nizko.

Prvi strelec Rogaške je bil Pajić s 13 točkami, na domžalski strani pa je s 27 točkami in 6 skoki blestel Šalić.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Najprej bi čestital Rogaški za zmago. Mislim, da smo mi premagali sami sebe. Dopustili smo, da je Rogaška 20x skočila v napadu, izgubili smo 15 žog, na koncu je imela Rogaška kar 17 napadov več in to je bil ključ do njihove zmage. Rogaški želim vse dobro v nadaljevanju sezone.”

Pomembnejša tekma, v kateri ne bo prostora za take vzpone in padce, za Sunse prihaja v soboto, ko ob 19. uri gostujejo pri Šenčurju Gorenjski gradbeni družbi. Gre za neposreden obračunb v boju za prvih šest mest v Ligi Nova KBM, ki vodijo v Ligo za prvaka. Mi gremo zagotovo navijat, se nam pridružiš?