S trojkami zlomili odpor Cedevite

Budućnost je z zmago na domačem parketu izsilila 3. odločilno tekmo v Zagrebu (7.4.). V domači vrsti se je s 15 točkami izkazal Edwin Jackson. Slovenski reprezentant Edo Murić je v 19 minutah za Cedevito prispeval šest točk in tri skoke.

Liga ABA, polfinale, 2. tekma, 31.3.
BUDUĆNOST – Cedevita 81:72 (16:17, 17:14, 25:19, 29:22)
(Jackson 15, Cole, Gordić, Bitadze in Nikolić po 11; Pullen 18, Cobbs in Krušlin po 11)

Dilema okoli zmagovalca je bila rešena v zadnji četrtini. Zagrebčane je v igri držal Filip Frušlin, ki je dosegel kar devet zaporednih točk.

Varovanci trenerja Slavena Rimca se niso (pre)dali, prišli so na 65:62, čeprav je bil Elgin Cook povsem nerazpoložen za igro, tri točke je dosegel. Manj v Ligi ABA je zmogel le v 5. krogu Lige ABA – doma proti Budućnosti, ko je zadel le en prosti met.

Kot že nekajkrat v tej sezoni, je Budućnost prebudil in naprej povlekel Danilo Nikolić, ki je zadel trojko za 68:62, spravil dvorano na noge in dal energije ter poguma svojim soigralce. V naslednji minuti so domačini dosegli še dve trojki. Gostom ni pomagala niti minuta odmora pri rezultatu 74:64.