S selektorjem Hladnikom odpotovali na Kreto, prva tekma v sredo

Rubrika: Reprezentanca

Slovenski gluhi košarkarji so dosegli že številne uspehe na velikih tekmovanjih v bogati zgodovini nastopov. V drugi polovici junija jih na Kreti čaka nov izziv, svetovno prvenstvo, na katerega se vračajo po večletnem tekmovalnem premoru.

Slovenska ekipa se bo na SP podala z novim strokovnim vodstvom, saj je nedavno mesto selektorja prevzel Jaka Hladnik. SP bo med 13. in 24. junijem v Heraklionu na Kreti. Žreb predtekmovalnih skupin je Sloveniji v boju za napredovanje namenil Izrael, ZDA in Hongkong v skupini B. Iz vsake od štirih predtekmovalnih skupin bosta v četrtfinale napredovali po dve najboljši ekipi.

Svetovno prvenstvo, košarka gluhi, 13.6.-24.6.

Tekme Slovenije:
14.6.Hong Kong – Slovenija (14.30)* CM15.6.Izrael – Slovenija (17.00)*17.6.Slovenija – ZDA (14.30)*

Petrič Anton – vodja reprezentance

“Hvaležen sem, da sem postal del te ekipe. Veselim se takšne priložnosti, upam, da bomo dosegli tudi lep uspeh. Igralci so na treningih zelo zavzeti, prihajajo pred začetkom, ostajajo še po treningih. Ne poznamo natančno vseh tekmecev, nismo videli posnetkov, a se bomo prilagajali, imamo širok nabor taktik,” o SP pravi selektor Hladnik.

Slovenija je doslej zadnjič na SP igrala leta 2017 in zasedla šesto mesto. Zadnje prvenstvo je bilo leta 2019, svetovni prvaki so bili Američani. Slovenci so bili na SP najvišje leta 2002, ko so v Grčiji osvojili srebro.