S pol moči z Dragićem in Dončićem odpravili Italijo

Rubrika: Reprezentanca

lovenska moška članska košarkarska reprezentanca je z zmago 90:71 nad Italijo sklenila del priprav, ki jih je opravila v Trstu. Po zlatem EuroBasketu 2017 sta v slovenskem dresu skupaj znova zaigrala Goran Dragić in Luka Dončić. #mojtim se sedaj seli nazaj v Ljubljano, kjer bo pilil še zadnje podrobnosti pred četrtkovim kvalifikacijskim dvobojem s Hrvaško.

PRIPRAVLJALNA TEKMA MOŠKE ČLANSKE REPREZENTANCE

Sobota, 25. junij 2022
Trst – Allianz Dome
ITALIJA : SLOVENIJA 71:90 (48:77, 37:53, 23:27)
Strelci za Slovenijo: G. Dragić 11, Rupnik, Nikolić 8, Murić 9 (6 skokov), Tobey 6, Blažič 6, Hrovat 6, Dimec 8 (5 skokov), Z. Dragić 8, Glas 3, Macura 4, Čebašek 9, Dončić 12 (7 skokov in 5 podaj).

Selektorja obeh reprezentanc sta se dogovorila, da bosta na tekmi računala na vse košarkarje, ki jih imata trenutno na pripravah. V slovenski ekipi je bilo tako 13, v italijanski pa 14 košarkarjev. Aleksander Sekulić je v začetno peterko uvrstil Gorana in Zorana Dragića, Luko Dončića, Mike Tobeya in Eda Murića, ki je vlogo kapetana ekipe prepustil priljubljenemu Gogiju.Dolgo pričakovana tekma, na kateri sta spet po septembru 2017 v slovenskem dresu skupaj zaigrala prva zvezdnika Luka Dončić in Goran Dragić, je kljub zgolj “prijateljskemu značaju” požela precej zanimanja, nenazadnje si je že ogrevanje debelo uro pred tekmo v polni tržaški dvorani ogledalo več sto ljudi.

Slovenija je Italijane gladko odpravila, z nekaj potezami sta gledalce navdušila tudi oba slovenska zvezdnika. Tako je slovenska vrsta na 20. medsebojni tekmi z Italijo 14. zmagala, proti “azzurrom” pa je neporažena že od leta 2006.

Pri Sloveniji je Dončić tekmo končal z 12 točkami (met 4-12), sedmimi skoki in petimi podajami v dobrih 23 minutah, Goran Dragić je dodal 11 točk in štiri podaje v dobrih 12 minutah. Pri Italijanih je 13 točk zbral Tomas Woldetensae, 12 točk in deset skokov pa je dodal Achille Polonara.

Prvi točki za Slovenijo je po prodoru dosegel Murić, ki je izsilil še dodaten prosti met in poskrbel za vodstvo s 3:2. Pozneje je Slovenija pobegnila za nekaj točk in pri 14:9 so prvič po minuti odmora posegli gostitelji. Dončić je do svojih prvih dveh točk prišel po polaganju v deveti minuti, ko je zadel za 23:16, sicer pa so Italijani nato tudi z dobrim skokom v napadu držali priključek. Tik pred koncem četrtine pa je Goran Dragić po vrnitvi v igro podal za “alley-oop” do Tobeyja in izid četrtine 27:23.

Dragić je nato s krila s trojko povečal na 30:23 na začetku druge četrtine, Jakob Čebašek pa je z novo trojko zadel že za 33:23. Dončić je takoj po novem vstopu v igro s podajo pod košem našel Gregorja Hrovata za 37:25, Žiga Dimec pa je v 16. minuti poskrbel za novo najvišje vodstvo s 43:29. Minuto pred koncem polčasa je Čebašek po lepi Dončićevi (izpod koša čez glavo na trojko) podaji zadel že za 53:37, kar je bil izid polčasa, v katerem je Sekulić v igro poslal vse igralce z izjemo Luke Rupnika.

V tretji četrtini je Dončić kmalu po začetku čez celo igrišče podal do Gorana Dragića, ki je s svojo 11. točko dosegel za 55:37, Dončić pa je nato s trojko povišal na 58:37. Čebašek je dve minuti in pol pred koncem tretjega dela igre s svojo tretjo trojko poskrbel za 69:46, Slovenija pa je tako tudi brez obeh zvezdnikov na igrišču brez posebnih težav tekmece ob sicer raztrgani igri držala na varni razdalji. To četrtino je slovenska zasedba končala z 29 točkami naskoka, kar je pomenilo, da je bilo zadnjih deset minut zgolj formalnost. V teh je dobil priložnost tudi Rupnik, gostujoča vrsta pa je tudi brez obeh “prvokategornikov” domačine držala daleč za sabo.

#mojtim se sedaj seli nazaj v Ljubljano, kjer bo pilil še zadnje podrobnosti pred tekmama tretjega cikla kvalifikacij za svetovno prvenstvo leta 2023. Slovenci se bodo v četrtek, 30. junija ob 20.15 uri v Ljubljani pomerili s Hrvaško, nato pa v nedeljo, 3. julija za konec prvega dela kvalifikacij ob 17. uri gostovali še v Stockholmu.