Rupnik in Kovačevič blestita v Španiji, še vedno v igri za preboj v Ligo ACB

Rubrika: Naši na tujem

V španski 2. ligi blestita dva slovenska košarkarja. Luka Rupnik (Burgos) in Maj Kovačevič (Valladolid).

Redni del 2. španske lige se je sklenil, Andora si je kot prvak rednega dela zagotovila napredovanje v elitno Ligo ACB. Ekipe, ki so zasedle mesta od 2. do 9., pa igrajo končnico na izpadanje.

Na finalni turnir, ki se bo končal 18. junija, se je uvrstil kvartet Burgos (6. po rednem delu), Valladolid (redni del je sklenil na 4. mestu), Palencia in Gipuzkoa, para polfinala sta Palencia – Valladolid in Gipuzkoa – Burgos.

Rupnikov Burgos je v četrtfinalu s 3:0 v zmagah izločila Estudiantes. Luka Rupnik je na zadnji tekmi (87:85) za preboj na finalni turnir v 22 minutah osmim točkam proti svoji nekdanji ekipi dodal dva skoka in pet podaj.

Maj Kovačevič je v dresu Valladolida na odločilni tekmi (s 3:1 v zmagah so bili boljši od Lleide, 83:90 na zadnji tekmi v gosteh) v 25 minutah dosegel 16 točk (5/5 za 3) in ujel dve žogi.