Rudy Gobert najboljši obrambni igralec lige NBA

Rudy Gobert je bil še tretjič v karieri izbran za najboljšega obrambnega igralca lige. Lani je njegovo dveletno prevlado prekinil Giannis, ki je osvojil tako nagrado za najkoristnejšega igralca, kot tudi za najboljšega obrambnega, letos pa je v glasovanju ponovno prepričljivo slavil Francoz.

Dobil je 84 glasov od 100 možnih, ki so ga postavili na prvo mesto, skupaj je dosegel 464 točk. Na drugem mestu je Ben Simmons (15 krat so ga glasovalci uvrstili na prvo mesto), tretji pa je Draymond Green. Bam Adebayo, soigralec Gorana Dragića, je zasedel četrto mesto.

Gobert je šele četrti košarkar z vsaj tremi naslovi najboljšega obrmabnega igralca – pred njim je to uspelo Dikembe Mutombu, Ben Wallaceu (obema štirikrat) ter Dwight Howardu (trikrat).

Utah Jazz je prvi nosilec končnice, v drugem krogu vodi proti LA Clippersom z 1:0.