Rogaški uspel juriš, Helios popustil, Šiško junak Primorcev

Za nami je 14. krog Lige ABA 2, slovenski trio do dveh zmag in poraza.

Po dramatični končnici se košarkarji Sixt Primorske z gostovanja v Makedoniji vračajo s 13. zmago v Ligi ABA 2. S košem Žana Marka Šiška dobri dve sekundi pred koncem so z 78:77 ugnali MZT Skoje Aerodrom. Slednji, ki je še v minuli sezoni nastopal v prvem rangu regionalnega tekmovanja, sedaj kot najbližji zasledovalec tigrov, ki z le enim porazom še naprej kraljujejo na vrhu lestvice, zaostaja za štiri zmage. Šiško je bil na koncu s statističnim indeksom 31 nesporni junak obračuna. V zadnji četrtini je šele 21-letni organizator igre brez zgrešenega meta dosegel neverjetnih 18 točk (3/3 za dve, 4/4 za tri), skupno 23, temu pa dodal še pet podaj, štiri skoke ter po dve pridobljeni žogi ter blokadi. “Pričakovali smo težko tekmo in na koncu se je za takšno tudi izkazala. Nasproti sta si stali ekipi, ki trenutno zasedata prvi mesti na lestvici in sta glavni kandidatki za napredovanje med regionalno elito. V prvem polčasu smo nadzorovali potek tekme, v nadaljevanju pa nam je popustila koncentracija. Tekmeci so zadeli nekaj metov in nas na krilih navijačev ujeli. V izenačeni končnici smo imeli nekaj več sreče, a vseeno povsem zasluženo zmagali,“ je po drami v Makedoniji povedal Žan Mark Šiško.

Domačo zmago je zabeležila Rogaška, ki je s 74:69 porazila Split Maja Kovačeviča. Rogaška s petimi zmagami in devetimi porazi zaseda 9. mesto, Helios Suns je po devetem porazu (5-9) 11. Zasedba Damjana Novakoviča je do zmage prišla zahvaljujoč izjemni zadnji četrtini (24:15), ki pa je bila usodna za Domžalčane, saj so jo izgubili s 14:26, s tem pa posledično tudi priznali premoč Borcu.