Rogaški točki, pri Krki izključena Ramljak in Cosey

Košarkarji Krke so v 3. krogu Lige NKBM za prvaka v gosteh izgubili z Rogaško z 71:75 (17:14, 25:15, 12:8, 30:25).

Liga Nova KBM za prvaka, 3. krog, 10.3.
Rogaška – Krka 75:71 (17:14, 25:15, 8:12, 25:30)
Rogaška: Bernard 6, Ferme 11, Fon 6, Dornik 16, Washington 12, Durnik 4, Miličević 19, Vujasinović 1.
Krka: Cosey 10, Jarc 4, Škedelj 8, Pašalić 17, Đapa 2, Fifolt 6, Balažič 8, Lapornik 10, Ramljak 6

Krkaši, ki so bili brez poškodovanih Marka Jošila in Paola Marinellija,  so začeli v peterki Glenn Cosey, Luka Lapornik, Ivan Ramljak, Jure Balažić in Žiga Fifolt in zgrešili prvih sedem metov iz igre. Prvi iz igre je tako zadel šele Ramljak ob koncu pete minute za 4:6. Krkaši so ves čas prve četrtine bili v minimalnem zaostanku, v 10. minuti pa je bil zaradi dveh tehničnih napak izključen Ramljak. Domači so s štirim zadetimi prostimi meti povedli s 17:12, po desetih minutah pa je bilo 17:14 za Rogaško. Po dveh zadetih trojkah so domači sredi 13. minute povedli s 23:16 in sledila je prva minuta odmora za dolenjske košarkarje. Po novi trojki Miličevića so imeli v 14. minuti domači že dvomestno prednost (26:16). Po sedmih zaporednih točkah Coseya so se Krkaši v 16. minuti približali na pet točk zaostanka (23:28) in prvo minuto odmora je vzel tudi domači trener Novaković. Na začetku 17. minute so Krkaši zaostajali le še za točko (27:28), nato pa so domači do konca polčasa naredili delni izidi 14:2 in po 20 minutah vodili z 42:29. Krkaši so polčas končali zgolj z eno zadeto trojko v 18 poskusih.

Prvo polovico tretje četrtine so Krkaši dobili s 7:2 in se približali na osem točk zaostanka (36:44), nato pa zapravili kar nekaj napadov, da se še bolj približajo nasprotniku. Domači so s šestimi zaporednimi točkami ušli na +14 (50:36), po treh četrtinah pa je bilo 50:41 za Rogaško. Zadnjo četrtino je z dvema trojkama odprl Ferme in domači so ušli na prednost 15 točk. V 36. minuti je bil zaradi dveh tehničnih napak izključen še Cosey, kar je novomeške košarkarje ujezilo.

Po zaostanku za 18 točk so se z delnim izidom 21:5 približali le na dve točki zaostanka (71:73) ter imeli napad za izenačenje. Pašalić je zgrešil iz težkega položaja, domači pa so zmago potrdili z dvema zadetima prostima metoma.