Rogaška v Šenčurju do prve zmage v Ligi Telemach

Rogaška je zabeležila prvo zmago sezone, saj je na gostovanju v Šenčurju domačo zasedbo ugnala s 77:61.

Košarkarji Grosbasketa so nadgradili nekoliko nepričakovani uspeh proti Krki in na zaostali tekmi 1. kola Lige Telemach v drugem polčasu zmleli še zasedbo Maribora Nove KBM (58:68). Izbranci Tea Hojča so se z drugim uspehom postavili ob bok Zlatorogu, Tajfunu in Heliosu Sunsem, ki v državnem prvenstvu še ne poznajo poraza.

Odigrana pa je bila tudi prva redna tekma 3. kola, na kateri so ranjeni Novomeščani na domačem parketu vpisali prvo zmago v tej sezoni državnega prvenstva. Z odličnim drugim polčasom, ki so ga dobili z 41:20, so ugnali Elektro (81:48). Šoštanjčani so postali prva ekipa, ki po treh tekmah še ni okusila slasti zmage, a bo imela sedaj obilico časa za izboljšanje svoje igre, saj jo naslednji preizkus (proti Grosbasketu) čaka šele čez 18 dni (sobota, 8. novembra).

Liga Telemach, zaostali tekmi 1. kola

Torek, 21. oktober:
Maribor Nova KBM – GROSBASKET 58:68 (21:18, 15:16, 10:19, 12:15)
(Ruphin 16 , Čebašek 9 in 8 skokov; Zagorac 22 in 7 skokov, Tomić 13)

Domača zasedba je dobro začela, povedla s 5:0 in pozneje z 10:4, a prednosti ni zadržala. Gosti so jih ulovili in bili pri 15:17 povsem blizu. Toda Mariborčani so dosegli šest zaporednih točk, po prvi četrtini pa so vodili 21:18. Grosupeljčani niso bili dolgo v zaostanku, v 11. minuti so vodili 22:21, več kot točk ali dveh prednosti pa si niso priigrali. Tik pred polčasom je vse kazalo, da bodo v drugi polčas nesli štiri točke zaloge (36:32), a je Miha Fon v zadnjih sekundi zadel dva prosta meta.

Vrata do zmage pa so si gosti odprli v tretji četrtini, ki so jo dobili z 19:10, vajeti igre so imeli v svojih rokah vseh deset minut. V začetku zadnje četrtine so še izdatneje povečali prednost (61:48), kljub temu, da so Mariborčani še dosegli nekaj točk ter nekoliko zmanjšali zaostanek, je bilo to premalo za uspeh.