Rogaška šokirala Domžalčane brez Jakare in Mahkovica, Šentjur rutinirano

V sobotnih tekmah 14. kola sta se zmag razveselili ekipi Rogaške in Šentjurja. Prvi so bili boljši od Domžalčanov, Šentjur pa je z zmago nad Hopsi razveselil domače gledalce.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA, 14. kolo, 15.1.
ROGAŠKA : HELIOS SUNS 84:80 (18:28, 30:20, 14:18, 22:14)
Rogaška: Vujačić 28 (3:3), Šikanič 6, Zupan 2, Primorac 14 (2:2), Armstrong 17 (5:5), Jackson 17.
Helios Suns: Bratec 8, Pašajlić 13 (4:5), Ervin 14 (1:4), Oman 5 (3:3), Jois 6 (0:2), Prepelič 19 (4:4), Šantelj 15 (4:4).

Brez trenerja Dejana Jakare na klopi in Blaža Mahkovica na parketu je Helios Suns doživel drugi poraz v ligi Nova KBM, prvega po desetih zaporednih zmagah oziroma 8. oktobru 2021. Rogaška na drugi strani je vpisala šele tretji par točk na domačem parketu in petega v sezoni.
Podobno kot Domžalčani so tudi Slatinčani nastopili oslabljeni, a z razliko, da so imeli v svojih vrstah razpoložene strelce. Petar Vujačić je tekmo končal pri 28 točkah (met 11:23, za dve točki 8:12) in postavil osebni rekord v državnem prvenstvu. Ronald Jackson je 17 točkam (met 8:10) dodal 11 skokov, prav toliko točk pa je dosegel tudi Terry Armstrong (met 6:12).
Prav prispevek slednjega k delnemu izidu 8:0 v zadnjih petih minutah je bil ključen, da je Rogaška prišla do vodstva z 80:73, ki bi ga lahko gostje ob bolj zbrani igri tudi izničili, saj so se v 39. minuti približali na 80:78, a poskusa Bineta Prepeliča (19 točk, met 6:8, trojke 3:4, 8 skokov) nista našla cilja.
Helios Suns bo v naslednjih sedmih dneh odigral dve tekmi; v sredo zaostalo doma proti Šentjurju, naslednjo soboto pa redno 15. kolo proti Termam Olimia, prav tako v Domžalah. Rogaška bo v naslednjem kolu gostovala na Polzeli.

ŠENTJUR : HOPSI POLZELA 89:79 (19:18, 17:13, 26:19, 27:29)
Šentjur: Brunčević 15 (5:5), Popović 1 (1:2), Tomažič 20 (2:2), Holmes 15 (1:1), Rikalo 15 (4:6), Držić 4, Đapa 10, Nemanič 9 (2:4).
Hopsi Polzela: Rizman 14 (1:2), Pešak 5 (3:3), Besedić 4, Omladič 2 (2:2), Glavan 2, Vranjkovič 24 (3:4), Bašić 2, Vašl 23 (2:2), Goltnik 3 (3:4).

Šentjur je vpisal tretjo zmago na domačem parketu, skupno četrto v sezoni in prekinil niz treh porazov, Hopsi pa so doživeli osmi poraz in ostajajo na robu uvrstitve v Ligo za prvaka.
Šentjur je zasluženo prišel do dveh točk, saj je dobil tri četrtine in imel večino srečanja pod nadzorom. Na začetku drugega polčasa je ob disciplinirani igri in čvrsti obrambi prvič prišel do dvomestne prednosti (41:31), ki je do konca tekme praktično ni izpustil iz rok. Gostje so se pod mejo desetih točk spustili le v zaključku tekme (81:72), a tudi v zadnjih dveh minutah proti motiviranim gostiteljem niso uspeli ubraniti razlike devetih iz prve tekme.
Pri Šentjurju je imelo pet igralcev dvomestne številke. Jonathan Holmes je 15 točkam dodal 11 skokov, petnajst točk sta dosegla tudi Tarik Brunčević (met 5:6) in Marko Rikalo (7 podaj), najvišji statistični indeks pri domačih pa je zbral Tim Tomažič (23) z 20 točkami (met 9:12) in petimi skoki.

Pri Hopsih sta izstopala Marko Vranjkovič s 24 točkami (7 skokov) in Miha Vašl, ki s 23 točkami (9 izgubljenih žog) nadaljuje troboj za prvega strelca lige Nova KBM. Vašl ima povprečje 21,50 točk, vodilni Simo Atanacković (Terme Olimia) je pri 21,54, Rok Stipčević (Krka) pa sledi z 21,42.
Šentjur bo naslednjo tekmo igral 19. januarja v gosteh pri Helios Suns (zaostalo 13. kola), Hopsi pa se bodo v 15. kolu pomerili doma z Rogaško.