Rogaška s serijo 8:0 do zmage

S tremi tekmami v soboto se je zaključilo nepopolno 3. kolo v 1.SKL, saj je bila tekma med Krko in Termami Olimia Podčetrtkom prestavljena. Helios Suns se s tekme v Rogaški Slatini, ki je bila v direktnem televizijskem prenosu na Sportklubu, domov vrača s tesnim porazom, na tekmah na Polzeli in v Šentjurju pa sta se zmag veselili domači ekipi. V sredini tekmi je Koper Primorska vknjižila prvo zmago v sezoni proti gostom iz Kranja.

1.SKL, 3. krog, 10.10.
ROGAŠKA : HELIOS SUNS 73:72 (16:20, 21:24, 16:13, 20:15)
Rogaška: Božak 2, Pelko 8, Nichols 15, Bernard 16, Glišić 7, Zupan 4, Gabrovšek 10, Blackshear 11.
Helios Suns: Ferme 10, Bratec 14, Sekulović 17, Mahkovic 22, Vujasinović 7, Prepelič 2.

V derbiju neporaženih ekip 1. SKL je Rogaška v razburljivi končnici premagala Helios Suns s 73:72 in vpisala tretjo zmago. Helios Suns je sredi zadnje četrtine zaradi udarca v koleno ostal brez prvega strelca Blaža Mahkovica.

Rogaška, ki je v štiridesetih minutah vodila le trikrat, za kratek čas na začetku tekme, nato ob koncu tretje četrtine s 53:51 in na koncu tekme, je srečanje zaključila z delnim izidom 8:0. Slabe tri minute pred koncem je Tadej Ferme zadel trojko za vodstvo Helios Suns z 72:65, od tu dalje pa gostje, ki so nekaj minut prej ostali brez svojega najboljšega posameznika (Mahkovic 22 točk, met iz igre 9:14), niso več dosegli koša. Sedem sekund pred koncem je Tadej Ferme pri rezultatu 72:71 za Helios zgrešil dva prosta meta, David Christopher Nichols (15 točk) pa je na drugi strani izsilil dva prosta meta in oba zadel. V zadnjem napadu za gostje Mihailo Sekulović (17 točk, 14 skokov) ni spremenil končnega izida.

Najvišji statistični indeks pri domačih je imel Malcolm Alexander Bernard (16 točk, 9 skokov, 6 podaj, indeks 20).

V četrtem kolu 17. oktobra bo Helios Suns gostil Šentjur, Rogaško pa čaka gostovanje v Šenčurju.