Rogaška prek Krke v Ligo za prvaka

V zadnji tekmi 17. kola Lige Nova KBM so košarkarji Rogaške pred domačimi gledalci premagali Krko in si tako zagotovili mesto v Ligi za prvaka. V sobotnih tekmah so košarkarji Sixt Primorske premagali Šentjur, Hopsi so v zadnji četrtini prišli do zmage nad Šenčurjem in si prav tako zagotovili mesto v Ligi za prvaka, v Laškem pa je Zlatorog po podaljšku premagal Helios Sunse. V petkovi tekmi je Petrol Olimpija premagala Ilirijo.

Liga Nova KBM, 17. krog, 10.2.
ROGAŠKA
– Krka 80:76 (17:26, 28:16, 24:12, 11:22)
Sarajlija 22, Bilić 17, Šantelj 12; Fifolt 23 (11 skokov), Jošilo, Mavra in Cinac (12 skokov) po 11

Košarkarji iz Rogaške Slatine so v boju z drugouvrščenimi Novomeščani po slabši prvi četrtini v naslednjih treh imeli vajeti v svojih rokah in prišli do desete zmage v sezoni, s čimer so si zagotovili napredovanje v Ligo za prvaka. Prvi polčas je imel dve povsem različni četrtini. V prvi so prevladovali gosti, ki so povedli s 15:3 in 23:9, a so prednost domači že v 12. minuti izničili in nato oni vodili za nekaj točk. Razlika vsega ene trojke pred glavnim odmorom je tako napovedala hud boj v drugem polčasu. Domača ekipa je v tretji četrtini, posebej v zadnjih minutah, igrala na precej višji ravni kot Krka, med drugim je Mirza Sarajlija prav ob koncu četrtine zadel tri proste mete za vodstvo že z 69:54. Tudi v zadnji četrtini so Slatinčani znali držati Novomeščane na relativno varni razdalji, ko je Leon Šantelj v 36. minuti zadel za 77:61, se je zdelo, da je zmagovalec dokončno odločen. Toda Krka se ni dala in dve minuti pred koncem prišla na vsega pet točk zaostanka po zabijanju Žige Fifolta. Za olajšanje navijačev je 45 sekund pred koncem s košem poskrbel Rashun Davis (80:73), kar je bilo vendarle dovolj za zmago.
Pri domačih je z 22 točkami izstopal Mirza Sarajlija, pri gostih pa Žiga Fifolt s 23 točkami in 11 skoki. Rogaška bo v zadnji tekmi prvega dela Lige Nova KBM v torek gostovala na Polzeli, Krka pa bo takrat igrala zaostalo tekmo 15. kola, in sicer v gosteh proti Sixt Primorski, ki si jo bo moč ogledati v neposrednem prenosu na Šport TV.

Izjavi trenerjev po tekmi

Damjan Novaković, trener Rogaške:
”Tekmo smo začeli v krču, a smo se potem zbrali in do 23 minute igre igrali briljantno. Kljub temu, da Krki zmaga ni pomenila nič, so igrali dobro in na vso moč. Vmes je nasprotnik s serijo trojk našo nepazljivost izkoristil in povedel, a smo uspeli ohraniti mirno glavo in tako smo tekmo brez večjih težav pripeljali do konca.”

Simon Petrov, trener Krke:
”Želeli smo pokazati dobro igro. Zmanjkalo nam je moči, dovolili smo jim preveč skokov v napadu. Tekma se je odločila v drugi četrtini, ko smo mi popolnoma popustili, in nismo prišli do možnosti, da dosežemo točke, kar so igralci Rogaške izkoristili in prišli do zaslužene zmage.”