Rogaška poražena v derbiju, čeprav so imeli štiri mete za zmago

Slatinčani so ob koncu rednega dela in ob koncu prvega podaljška zapravili kar štiri mete za zmago.

Po začetnem vodstvu gostov 2:6 je Rogaška s serijo 9:0 povedla 11:6, a je zaključek uvodne četrtine znova pripadel gostom. Damjan Stojanovski je s sireno zadel za 13:20. Rogaški ob zelo slabem metu iz igre in devetih izgubljenih žogah tudi v 2/4 ni uspelo ujeti priključek. Po tem, ko so vodili že za 10, so gostje na odmor odšli s prednostjo šestih točk (30:36).

Liga ABA 2, 14. krog, 2.1.
Rogaška – MZT 83:90 (13:20, 17:16, 19:16, 18:15, 7:7, 9:16)
Rogaška: Ferme 9, Fon 19, Dornik 4, Washington 12, Durnik 2, Lelić 17, Čigoja 3, Miličević 12, Vujasinovič 5.

Đorđe Lelić (17 točk) je s petimi zaporednimi točkami Rogaško približal na le točko zaostanka (40:41), a so Makedonci odgovorili s serijo 8:0 za vodstvo 40:49. Domačim košarkarjem se je do začetka zadnje, odločilne četrtine uspelo približati na – 3 (49:52). Kapetan Ferme, ki še vedno čuti bolečine v zapestju, in Vujasinović sta s trojkama sedem minut pred koncem poskrbela za prvo vodstvo Rogaške po 1/4 (57:55).

Po napeti končnici o zmagovalcu odločala kar dva podaljška

Ekipi sta v zadnje tri minute vstopili poravnani na 64. Miličević (12) je zadel trojko za vodstvo Rogaške, na drugi strani je z isto mero odgovoril najboljši strelec tekme, Đorđe Milošević (30 točk, 11 skokov). Do konca (rednega dela) tekme nobena ekipa ni dosegla niti koša, zato je o zmagovalcu odločal podaljšek (67:67).

Lelić in Ferme sta minuto pred koncem (prvega podaljška) poskrbela za vodstvo Rogaške s 74:69, a je Stojanovski najprej zadel dva prosta meta, Harris pa je 15 sekund pred koncem zadel trojko za novo izenačenja (74:74). Fon (19 točk) in Vujasinović sta bila v zadnjem napadu neuspešna, zato je bil na vrsti še drugi podaljšek! Še drugih dodatnih pet minut so veliko bolje začeli gostje, ki so samo v eni minuti z delnim izidom 7:0 prišli do vodstva s 74:81, ki so ga brez večjih težav zadržali do konca.

Damjan Novaković, trener Rogaške:
“Kljub kriminalnemu metu za tri točke smo imeli ob koncu rednega dela in prvega podaljška skupaj kar štiri odprte mete za zmago. Tega nismo izkoristili in ponavadi pride kazen. Na začetku drugega podaljška smo prejeli čudno trojko Krstevskega, od takrat je šlo le še navzdol in MZT je prišel do srečne zmage.”

Pred Rogaško dva zahtevna gostovanja in lokalni derbi

Slatinčani že v soboto, 4. 1., gostujejo v Šenčurju, v prihodnjem tednu pa jih čaka gostovanje pri Dynamicu v Beogradu (četrtek) in domač lokalni derbi proti Šenturju (nedelja, 17.00).