Rogaška in Šentjur do suverenih zmag

V zadnjih dveh obračunih 15. kola je peta Rogaška zmagala še osmič in gostom iz Laškega, ki so z dvema zmagama na predzadnjem mestu, ni dovolila nobenega presenečenja. V lovu za Ligo za prvaka se je sedmi Šentjur z domačo zmago nad zadnjim Podčetrtkom, po številu točk, izenačil s Hopsi, ki pa imajo sicer tekmo manj.

1.SKL, 15. krog, 18.1.
ROGAŠKA – Zlatorog Laško 91:61 (27:19, 24:9, 15:20, 25:13)
Rogaška: Ferme 14, Fon 23, Washington 11, Miličević 12, Čevizović 5, Božak 5, Sivka 1, Dornik 9, Durnik 6, Čigoja 5.
Zlatorog: Poyser 5, Gontar 8, Šlutej 11, Grušovnik 9, Dragan 9, Jereb 6, Joseph 2, Bjeletić 11.

Domači so vodili celotno srečanje. Po prvi četrtini so imeli osem točk prednosti (27:19), potem še strnili svoje vrste, v drugih desetih minutah Laščanom dovolili le devet točk, medtem ko so bili sami v napadu veliko uspešnejši in vodstvo povišali na +23 (51:28). S 16 točkami je blestel Miha Fon, ki je zadel vse štiri poskuse za tri točke.

Tretjo četrtino so z izidom 20:15 sicer dobili gostje, a so bili daleč od preobrata. V zadnjem delu igre so domači spet prevladovali in na koncu zmagali s 30 točkami razlike (91:61), kar je bila tudi najvišja prednost na tekmi.

Pri obeh ekipah so priložnost za igro dobili vsi košarkarji, pri Rogaški je Fon na koncu dosegel 23 točk (met za tri točke 5:5), Tadej Ferme je dodal 14 točk, sedem podaj in pet skokov, Antony Jesse Washington pa 11 točk in ravno toliko skokov. Pri Zlatorogu sta po 11 točk dosegla Aljaž Šlutej in Dragan Bjeletić.

Rogaško in Zlatorog do konca rednega dela čakajo še tri tekme, Rogaška bo najprej prihodnji teden gostovala v Podčetrtku, Zlatorog pa bo gostil Hopse s Polzele.

ŠENTJUR – Terme Olimia Podčetrtek 86:49 (29:10, 22:18, 17:12, 18:9)
Šentjur: Špan 5, Pešić 11, Haynes 20, Rebec 15, Čebašek 13, Strmčnik 4, Držić 4, Ledl 1, Ahmedović 13.
Terme Olimia Podčetrtek: Kosič 6, Švigelj 4, Cerkovnik 3, Burgett 8, Zupan 7, Strnad 13, Špaleta 8.

Vprašanj o tem, kdo bo dobil dvoboj spodnjega dela lestvice, je bilo konec že v uvodnih minutah. Po 10:2, 24:6 in 29:10 ob koncu prve četrtine so si domači ustvarili varen naskok, niso pa popuščali.

Tudi v nadaljevanju so počasi višali razliko, se po treh četrtinah približali prednosti +30, zavzeti pa so ostali do konca. Prav končni izid 86:49 je bil namreč tudi najvišja prednost na tekmi.

Pri domačih je bil z 20 točkami najučinkovitejši Randall Haynes, 15 jih je dodal Jan Rebec. Pri gostih je dvomestno število točk s 13 presegel le Nejc Strnad.

Šentjur bo v naslednjem kolu 22. januarja gostoval pri Koper Primorski, ekipa iz Podčetrtka pa bo 25. januarja gostila Rogaško.