Rogaška do zmage na domačem parketu, Durnik 25

Prvo tekmo 9. kola Lige Nova KBM je dobila ekipa Rogaške, ki je s 93:83 premagala LTH Castings. Domači košarkarji so ob polčasu vodili z visoko prednostjo, a se gostje niso predali in odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjem delu srečanja. Domačo zasedbo je do zmage vodil Urban Durnik, ki je zbral 25 točk in 10 skokov, v gostujoči zasedbi je bil s 24 točkami v napadu najučinkovitejši Siniša Bilić.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA

9. kolo
Petek, 2. december

ROGAŠKA : LTH CASTINGS 93:83 (20:12, 23:18, 24:32, 26:21)
Rogaška: Jean Baptiste 8, Durnik 25 (2:5), Špan 14 (2:2), Sivka 15 (2:2), Miličević 7, Močnik 6, Tabak 11 (2:5), Kraljević 7 (5:6).
LTH Castings: Jugovic 5 (1:2), Ristić 2, Milašinović 7 (2:2), Bilić 24 (11:13), Vršnik 2, Čibej 5 (1:2), Frelih 5, Grum 15 (3:3), Rodić 7, Kegler 11 (1:2).

Rogaška je iskala četrto zmago v sezoni, Škofjeločani pa drugo za pobeg z dna lestvice. A nazadnje so se veselili domači, ki so večji del tekme nadzirali potek dvoboja in na koncu zanesljivo slavili.

Že v uvodni četrtini si je domača zasedba priigrala skoraj deset točk naskoka, to prednost pa je nato v nadaljevanju še oplemenitila in na polčas odšla s +13.

A gostje se še niso predali. V tretji četrtini so ta zaostanek začeli topiti, se najprej približali na manj kot deset točk zaostanka, tik pred koncem tega dela igre pa celo le še na dve (62:64). A trojka Patrika Tabaka je napovedala nov vzpon Rogaške v zadnjem delu, ko je bilo po petih minutah na semaforju spet visokih 80:63, takrat je bilo že jasno, da bodo gostje težko prišli do presenečenja in Rogaška je tekmo rutinsko pripeljala do konca.

Pri domačih je bil nerešljiva uganka za tekmece Urban Durnik, ki je dosegel 25 točk in za dvojni dvojček dodal še deset skokov (indeks 32). Staš Sivka je dodal 15 točk, Jure Špan pa 14 točkam še 13 podaj. Pri gostih je strelsko izstopal Siniša Bilić s 24 točkami.

Rogaška bo v naslednjem kolu Lige Nova KBM, 9. decembra gostila Krko, LTH Castings pa bo dan pozneje gostoval pri Iliriji.

Peter Markovinovič, trener Rogaške“Dejansko je ekipa iz Škofje Loke boljša, kot kažejo njeni rezultati. So ekipa, ki se nikoli ne preda, to smo opozarjali skozi celotno srečanje, ampak se nismo odzvali na pravi način. Na koncu je kapetan vodil ekipo ter odigral kot pravi kapetan in mi smo zasluženo zmagali.”

Igor Dolenc, trener LTH Castings“Čestitke Rogaški, ki je bila v ključnih trenutkih bolj zbrana. Mi smo imeli nekaj priložnosti, a jih nismo izkoristili.”