Reprezentance mlajših selekcij dobile tekmece

V madžarski prestolnici se je odvil žreb evropskih prvenstev mlajših starostnih kategorij, v katerem je sodelovalo kar 240 ekip, tudi 5 slovenskih. Znane so tudi skupine za EP deklet do 18 let v Celju.

Hrvaška

V drugi del se bodo uvrstile tri najboljše reprezentance vsake skupine, zadnja se bo podala v skupino za obstanek, ki se ji bodo po drugem delu pridružile reprezentance, ki se ne bodo uvrstile v četrtfinale.

Izrael

V drugi del se bosta uvrstili najboljši reprezentanci vsake skupine, v divizijo A pa vodijo prva tri mesta.

Nemčija

V drugi del se bodo uvrstile tri najboljše reprezentance vsake skupine, zadnji dve se bosta podali v skupino za obstanek (iz divizije A bo v letu 2015 izpadlo kar 7 ekip!).

Mirko Jurjavčič, vodja reprezentanc mlajših starostnih kategorij:

“Za postavljanje konkretnih ciljev na evropskih prvenstvih mlajših starostnih kategorij je v tem trenutku še prehitro, saj moramo najprej videti, v kakšnih postavah bomo nastopali ter v kakšnih zasedbah se bodo na prvenstva podajali nasprotniki. Kljub temu si želimo z obema reprezentancama U16 igrati čim več enakovrednih, močnih tekem, ki bodo zagotovile pogoje za dolgoročni razvoj nadarjenih igralcev/igralk ter temu primerno podrediti tudi rezultatske cilje. Za moško U18 reprezentanco je prav zaradi zgoraj omenjenih ciljev nujna vrnitev v divizijo A, za moško U20 reprezentanco pa bo zaradi sprememb v sistemu osnovni in nujen cilj predvsem obstanek, saj izpade kar sedem reprezentanc. Predvsem tu je bil žreb zato še bolj pomemben, kljub težki skupini v kateri je absolutni favorit Turčija, pa smo z žrebom lahko zadovoljni saj so vse ostale reprezentance premagljive, nekoliko smole smo imeli le v zadnjem bobnu, kjer nam je žreb namenil Nemčijo. Nekoliko višje cilje bomo letos želeli izpolniti z žensko U18 reprezentanco, saj bomo na domačem prvenstvu nastopili z nadarjeno generacijo deklet letnika 1997, ki je bila v podobni postavi že na lanskem EP blizu uvrstitve med najboljših osem reprezentanc. Favorit skupine bo Madžarska, v tekmah s Srbijo in Belgijo pa si moramo zagotoviti preboj v drugi krog ter čim boljše izhodišče za uvrstitev med najboljših osem reprezentanc. Za doseganje zgoraj naštetega želimo najprej zagotoviti ustrezne pogoje/plane za nadaljnji razvoj reprezentančnega sistema mlajših kategorij tudi v naslednji sezoni. Predvsem z zadostnim številom delovnih dni ter ustreznim številom tekem na mednarodnem nivoju. Že konec leta se zato z obema U16 reprezentancama podajamo na turnirja na Madžarskem, kar je letos novost v reprezentančnih programih. Z moško U16 reprezentanco se podobno kot v preteklosti v začetku leta 2015 odpravljamo na močan turnir v Turčijo, medtem ko želimo obema U18 reprezentancama ponovno zagotoviti turnejo po Kitajski.”