Real vodil, v finale po preobratu Rusi

Rubrika: Evroliga

Turški Anadolu Efes je dobil svojega finalnega nasprotnika v evroligaški sezoni 2018/19. Po pravi drami so to postali košarkarji CSKA-ja, ki so v drugem polfinalu po preobratu z rezultatom 95:90 ugnali branilce naslova, košarkarje madridskega Reala. Zakon bivšega je potrdil izjemni Sergio Rodriguez.

Večji del druge polfinalne tekme prav nič ni kazalo na zmago Moskovčanov, ki predvsem v napadu niso delovali tako dobro kot tekom večjega dela sezone. Varovanci Dimitrisa Itoudisa so se že v začetku tekme znašli v zaostanku 11 točk (11:22), v igro za zmago pa jih je tedaj vrnil prav Španec Sergio Rodriguez. Prav nekdanji košarkar Reala je bil edini med svojimi soigralci, ki je kazal nekaj znakov dobre dnevne forme.

Tudi v drugem polčasu je bil Real tisti, ki je narekoval ritem igre. Kljub temu, da je Sergio Llull grešil trojke kot po tekočem traku, so si Madridčani predvsem po zaslugi odlične igre ena-na-ena s strani Fabiena Causeurja in Facunda Campazza v tretji četrtini že priigrali tudi 14 točk prednosti (41:55). Rusi se niso predali, svoje pa je končno začel dodajati tudi Francoz Nando de Colo.

Bolj kot se je prednost Madridčanov topila, bolj so bili varovanci Pabla Lasa brez idej v napadu. Poizkusi izza črte 6,75 niso našli poti skozi obroč, Moskovčani pa so na drugi strani najboljše prihranili prav za konec, ko so odlično izvajali tudi proste mete in si priigrali še tretji finale v zadnjem desetletju.