Real s Prepeličem do 3. mesta, Fener znova nadigran

Rubrika: Evroliga

V obračunu dveh velikanov, ki se v Evroligi v zadnjih letih ne zadovoljita z ničemer drugim kot z naslovom prvaka, so tretje mesto osvojili košarkarji Reala. Madridčani so bili tudi s Klemnom Prepeličem v postavi od Fenerbahčeja boljši s kar 94:75.

Tako Željko Obradović kot tudi Pablo Laso sta za tekmo, ki v Evroligi nima velikega pomena, malenkost spremenila svojo 12-erico. Pri Fenerbahčeju je Alija Muhammeda zamenjal 22-letni Egehan Arna, Laso pa je namesto Anthonyja Randolpha in Jefferyja Taylorja računal na Santija Yusto in Klemna Prepeliča.

Odločil delni izid 2:26

Turki so se že v prvi četrtini znašli v zaostanku 13 točk (9:22), a Špance so uspeli ujeti in na glavni odmor celo odšli s prednostjo (40:38). Obradovićeva četa je bila v ospredju še v 27. minuti, ko je na semaforju kazalo rezultat 61:58, nato pa smo na parketu videli le še eno ekipo. To so bili košarkarji kraljevega kluba, ki so v naslednjih 9 minutah pripravili delni izid 26:2 in tekma je bila odločena.

Evroliga, Final Four, 19.5., tekma za 3. mesto
Fenerbahče – Real Madrid 75:94 (16:24, 24:14, 23:31, 12:25)
(Sloukas 17 in 6 podaj, Mahmutoglu 14; Ayon 23 in 11 skokov, Causeur 13)

Finale
Anadolu Efes – CSKA (20.30)

Slovenca na zaključnem turnirju
Klemen Prepelič (Real Madrid) – 3 minute, 3 točke (1/1 za tri), 1 podaja; indeks 4.

Anthony Randolph (Real Madrid) – ni bil v postavi.