Real odbil napad Hezonje in povedel z 1:0

Rubrika: Evropske lige

Košarkarji madridskega Reala so z 78:72 na prvi tekmi finalne serije Lige Endesa ugnali Barceloni in tako zabeležili prvo zmago.

Madridčani so si pred 12 tisoč gledalci prednost priigrali že v prvi četrtini (27:20), gostje pa je nikdar niso uspeli dokončno izničiti. Šest minut pred koncem je Real povedel za 11 (66:55), nakar je sledila iskrica v obliki hrvaškega reprezentanta Maria Hezonje, edinega zares razpoloženega igralca Kataloncev. S tremi trojkami, skupno je dosegel 18 točk, je svoje moštvo približal na 3 točke.

V sami končnici je Barca deficit znižala še za eno točko, a povsem blizu ni prišla. Rudy Fernandez in Sergio Rodriguez sta bila na črti prostih metov dovolj zbrana in zmaga je ostala doma. Boštjan Nachbar je za poražence dosegel točko, Luke Dončića pa ni bilo v postavi Pabla Lasa.

Liga Endesa, finale, 1. tekma

Petek, 19. junij:
REAL MADRID – Barcelona 78:72 /1:0/
(Fernandez 17, Reyes in Rodriguez po 12; Hezonja 18, Lampe in Huertas po 9, … Nachbar 1, skok in podaja v 10 minutah)