Real na krilih Randolpha nadiral Fener, velika zmaga za Maccabi

Rubrika: Evroliga

Košarkarji Reala so v tekmi 25. kola Evrolige povsem nadigrali vodilni Fenerbahče in tako pokazali, da sta poraza proti Barceloni pozabljena. Blestel je Anthony Randolph, ki je bil z 21 točkami prvi strelec tekme. Do pomembne zmage so prišli Izraelci, zanesljiva sta bila Panathinaikos in Žalgiris.

Dva poraza proti Barceloni Madridčane nista vrgla iz tira. Četa Pabla Lasa je že v nedeljo v gosteh nadigrala letos več kot le dobro MoraBanc Andorro, zdaj pa so na domačem terenu bili zanesljivo boljši od vodilnega moštva Evrolige.

Kraljevi klub je že pred zadnjo četrtino vodil s 16 točkami prednosti (77:61), v zadnjih 10 minutah pa Turke sploh ni spustil bližje kot na 15 točk zaostanka.

PAO in Žalgiris zanesljiva

Izjemno lepo priložnost, da si v boju za končnico priigrajo nekaj prednosti, so imeli košarkarji Bayerna, a je niso izkoristili. Na domačem terenu so klonili proti neposrednemu tekmecu v boju za mesto med prvimi 8, moštvu Maccabija. Spodrsljaja v boju za končnico si tokrat nista privoščila Panathinaikos in Žalgiris.

Evroliga, 25. kolo, 7.3.
Darussafaka Tekfen – Panathinaikos 67:91 (17:20, 20:26, 16:20, 14:25)
(Douglas 14, Peiners 12; Papapetrou 18, Papagiannis 14 in 12 skokov)

Žalgiris – Herbalife Gran Canaria 98:64 (25:10, 21:17, 31:18, 21:19)
(Ulanovas 18, Walkup 12; Eriksson 13, Wiley 10)

FC Bayern – Maccabi FOX 70:77 (17:18, 14:15, 16:25, 23:19)
(Williams 17 in 7 skokov, Barthel 16 in 6 skokov; Wilbekin 19 in 6 podaj, Black 14 in 7 skokov)

Real Madrid – Fenerbahče 101:86 (27:25, 25:20, 25:16, 24:25)
(Randolph 21, Llull 17 in 10 podaj; Sloukas 15 in 7 podaj, Vesely in Gudurić po 12)

8.3.
CSKA – AX Armani Exchange Olimpia (18.00)
Anadolu Efes – FC Barcelona Lassa (18.30)
Budućnost VOLI – Olympiacos (19.00)
KIROLBET Baskonia – Khimki (20.30)

Slovenci v Evroligi
Klemen Prepelič (Real Madrid) – ni bil v postavi.
Anthony Randolph (Real Madrid) – 30 minut, 21 točk (7/9 za dve, 1/3 za tri, 4/6 prosti meti), 2 skoka, 2 podaji, 1 pridobljena žoga, 1 blokada, 1 osebna napaka, 5 izsilijenih osebnih napak; indeks 25.