Real na drugi tekmi povozil Barcelono

Rubrika: Evropske lige

Košarkarji madridskega Reala so zanesljivo, s 100:80, na drugi tekmi finala španskega prvenstva ugnali Barcelono in tako v seriji povedli z 2:0.

Varovanci Pabla Lasa so tekmo začeli tako, kot si bržkone še sami niso zamislili. Zadeli so prvih 8 trojk, od tega 4 najboljši strelec tekme Sergio Llull (24), in prvo četrtini dobili z izjemno visokim rezultatom 31:10. Katalonci, za katere je Boštjan Nachbar priložnost dobil šele v zadnji četrtini in dosegel 5 točk, se do konca niso več pobrali.

Serija se zdaj seli v Palau Blaugrano, kjer mora Barca dobiti obe tekmi, da bi izsilila morebitno peto v Madridu. Tretja bo na sporedu v sredo.

Liga Endesa, finale, druga tekma

Nedelja, 21. junij:
REAL MADRID – Barcelona 100:80 /2:0/
(Llull 24, Fernandez 17; Doellmann 24, Tomić 11, … Nachbar 5 in skok v 9 minutah)