Real Madrid prvak Španije (VIDEO)

Rubrika: Evropske lige

Igralci Madridskega Reala so dvignili španski košarkarski tron po zmagi v gosteh nad Barcelono z 90 : 85.

Madridčani so se takole veselili lovorike sredi Barcelone

Tekma je postregla z izenačeno prvo četrtino. A Real je hitro nakazal, po kaj je prišel v prestolnico Katalonije. V drugi četrtini so dosegli kar 31 točk in prednost na polčasu je znašala že velikih 14 točk. Domače je v igri držal le odlični Ante Tomić, ki je ob koncu dosegel 29 točk in 7 skokov.

Slika se je popolnoma obrnila v drugem polčasu, ko so zapretili igralci Barcelone in celo povedli za 5 točk. To pomeni, da so dosegli kar 19 točk več kot gostje, a je Sergio Rodriguez ob zvoku sirene v tretji četrtini zadel skoraj s polovice igrišča. Ob začetku zadnje četrtine tako le koš prednosti Barcelone.

Zadnja četrtina je tako postregla z napeto končnico, kar si lahko ogledate v spodnjem videu.

Na koncu je zasluženo slavil Real Madrid, ob današnji zmagi, s skupnim izidom 3 : 0 v zmagah. V  postavi zmagovalcev tokrat ni bilo Luke Dončića, je pa na domači strani svoje z dvema točkama in skokom prispeval Boštjan Nachbar.

Sergio Llull je postal najkoristnejši igralec finala.

3. tekma finala španskega DP:

Sreda 24. junij:
Barcelona – REAL MADRID 85 : 90  /0:3/
(Tomić 29 in 7 skokov, Nachbar 2 in skok v 12 minutah; Carroll 19,  Rodriguez in Nocioni po 11, Luka Dončić ni zaigral)