Real izločil PAO in utišal O.A.K.A. Areno, Fener spet v prednosti

Rubrika: Evroliga

Madridski Real je prvi član zaključnega turnirja najboljše četverice v evroligaški sezoni 2018/19. Kraljevi klub je s 3:0 v zmagah izločil Panathinaikos in ti tako zagotovil mesto v Vitoriji. Na dobri poti tudi Fenerbahče.

V zadnjih 9 letih se Madridčanom le dvakrat ni uspelo prebiti na zaključni turnir najboljše četverice. Pri tem so uspešnejši le košarkarji CSKA-ja, ki so od leta 2003 dalje brez nastopa na Final Fouru ostali le enkrat.

Tokrat je četa Pabla Lasa celo brez Sergia Llulla brez preglavic izločila Panathinaikos, ki bo z Rickom Pitinom resneje napadel Final Four v prihodnji sezoni, ko se bodo najboljša 4 moštva za končni naslov pomerila v njihovi domači O.A.K.A. Areni. Tokrat slednja ni imela razlogov za veselje. Njihovi ljubljenci so bili še najbližje presenečenju na prvi četrtfinalni tekmi, ko so 4 minute pred koncem vodili za 6 (66:72), na koncu pa klonili s 75:72.

Turki spet v prednosti

Brez zmage domačih ljubljencev so ostali tudi v Kaunasu. Tam je Žalgiris proti Fenerbahčeju pričel odlično in po 15 minutah igre bil v prednosti 9 točk (29:20), tudi na glavni odmor pa so s prednostjo odšli Litovci (34:31). Varovanci Željka Obradovića so nato strnili svoje vrste in z odlično obrambo preprečili veselje domačih, ki so v drugem polčasu uspeli zbrati le 23 točk. Kljub temu so bili zeleni še minuto pred koncem v igri za zmago, bilo je 56:59, nato pa sta zmago Turkov s trojko in dvema zadetima prostima metoma potrdila Melih Mahmutoglu in Kostas Sloukas.

Evroliga, četrtfinale, 3. tekma, 23.4.
Žalgiris – Fenerbahče 57:66 (19:15, 15:16, 12:18, 11:17) [1:2*]
(Wolters 15, Walkup 9; Gudurić 17, Vesely 10)

Panathinaikos OPAP – Real Madrid 82:89 (18:23, 23:13, 17:22, 24:31) [0:3*]
(Calathes 17 in 7 podaj, Lojeski 16; Fernandez (10 podaj) in Campazzo po 16)

24.4.
KIROLBET Baskonia – CSKA (20.30) [1:1*]
FC Barcelona Lassa – Anadolu Efes (21.00) [1:1*]

Slovenci v končnici Evrolige
Klemen Prepelič (Real Madrid) – 8 minut, brez točke (0/1 za dve, 0/2 za tri), 1 skok, 1 podaja, 1 pridobljena žoga, 1 osebna napaka; indeks -1.

Anthony Randolph (Real Madrid) – 26 minut, 14 točk (3/5 za dve, 2/7 za tri, 2/2 prosti meti), 3 skoki (2 v napadu), 2 podaji, 1 blokada, 2 osebni napaki, 3 izsiljene oseben napake; indeks 10.