Razpoloženi Irving premalo za Dallas, nov poraz prvakov

Dallas je dosegel izjemno pomembno zmago proti enemu glavnih favoritov za naslov v ligi NBA, ekipi Brookyn Nets, ki ji za preprečitev četrtega zaporednega poraza ni pomagalo niti 45 točk Kyrie Irvinga.

Luka Dončić je bil napadalno razpoložen predvsem v prvem polčasu, v drugem delu pa je srkbel predvsem za razigravanje soigralcev, na koncu pa s 24 točkami vseeno najboljši strelec domače ekipe. Imel je še 10 skokov in 8 asistenc. Tim Hardaway Jr. je dosegel 23 točk.

Durant je za Brooklyn, ki še vedno igra brez Hardna, dosegel 20 točk, Dallas še vedno pogreša Kristapsa Porzingisa.

Ključni trenutek tekme je bila Dallasova serija 7:0 po izenačenem rezultatu 92:92 v zadnji četrtini.

Tekmo je zaznamoval tudi obisk bivšega predsednika ZDA, George W. Busha, ki si je tekmo ogledal v družbi Dirka Nowitzkega ter njunih soprog.

Dallas sedaj čakata dve zaporedni gostovanji v Clevelandu, prvo že danes.

V mestnem derbiju so poraz doživeli prvaki, ki so igrali brez LeBron Jamesa, po prvi četrtini pa azradi težav s hrbtom ni igral niti Anthony Davis. Lakersi imajo tako zdaj poraz več od Dallasa in so izenačeni s Portlandom. Paul George je dosegel 24 točk za zmagovalce, na drugi strani Kuzma točko več.

V najbolj napeti tekmi je Washingotn po podaljšku v Tampi premagal Toronto, Westbrook pa je samo še en trojni dvojček oddaljen od izenačitve absolutnega rekorda, ki ga zaenkrat še drži Oscar Robertson. Westbrook je dosegel 13 točk, imel pa še po 17 skokov in asistenc. Beal je dosegel 28 točk, vključno z odločilni košem z osebno napako ob koncu.

Pascal Siakam je izenačil svoj osebni rekord, dosegel je 44 točk.