Razpoložena Randolph in Prepelič premalo za CSKA, PAO nadigran

Rubrika: Evroliga

Derbi 22. kola Evrolige med CSKA-jem in Realom je v Moskvi pripadel domačinom. Pri kraljevem klubu sta blestela Anthony Randolph in Klemen Prepelič, a tudi njunih 30 točk ni bilo dovolj za zmago. Fenerbahče je ponižal grški PAO, Olimia je z Alenom Omićem preskočila Darussafako, Baski pa so v pomembnem obračunu bili boljši od Bayerna.

CSKA in Real sta se srečala drugič v letošnji sezoni, še drugič pa so kot zmagovalci tekmo zaključili Moskovčani. Da je na glavni odmor s prednostjo odšel Real, je imel največ zaslug Klemen Prepelič, ki je pri rezultatu 32:34 zadel dve zaporedni trojki in poskrbel, da je Real ušel na 8 točk prednosti (32:40). V tretji četrtini so Moskovčani prestavili v višjo prestavo, dosegli kar 30 točk in si pred zadnjo četrtino priigrali 3 točke prednosti (64:61).

Tudi sam zakjuček tekme je bil izjemno napet. 35 sekund pred koncem je Gustavo Ayon pod košem zgrešil in tako zapravil priložnost, da bi Real povedel, trojko za podaljške pa je iz težkega položaja zgrešil Jaycee Carroll.

Pravi polom je v Istanbulu s Panathinaikosom doživel Rick Pitino. Grški zeleno-beli so proti Fenerbahčeju v določenem trenutku zadnje četrtine zaostajali že za 28 (78:50), nato pa v zaključku obračuna vsaj malo omilili sam poraz.

Za pravo gnečo na sredini lestvice sta z zmagami poskrbela Baskonia in Olimpia, ki sta se z 11 zmagami poravnala z Bayernom.

Evroliga, 22. kolo, 8.2.
CSKA – Real Madrid 82:78 (22:20, 12:20, 30:21, 18:17)
(de Colo 21, Higgins 15; Randolph 20, Ayon 11, 6 skokov in 6 podaj)

Fenerbahče – Panathinaikos OPAP 85:66 (24:18, 24:11, 15:17, 22:20)
(Melli 14 in 7 skokov, Green, Gudurić in Datome po 12; Kilpatrick 19, Thomas 13 in 6 skokov)

KIROLBET Baskonia – FC Bayern 76:68 (19:16, 19:21, 21:16, 17:15)
(Janning 13, Jones 12; Williams 18, Barthel 11)

AX Armani Exchange Olimpia – Darussafaka Tekfen 90:78 (19:17, 21:19, 20:25, 30:17)
(Kuzminskas 19 in 8 skokov, James 18 in 5 podaj; Douglas 21, Ozmizrak 11)

Že odigrano
Anadolu Efes – Herbalife Gran Canaria 93:74
Budućnost VOLI – Khimki 90:98
Maccabi FOX – Olympiacos 65:64
FC Barcelona Lassa – Žalgiris 78:72

Slovenci v Evroligi
Klemen Prepelič (Real Madrid) – 12 minut, 10 točk (1/3 za dve, 2/4 za tri, 2/2 prosti meti), 1 skok, 4 podaje, 2 izgubljeni žogi, 1 osebna napaka, 2 izsiljeni osebni napaki; indeks 10.
Anthony Randolph (Real Madrid) – 30 minut, 20 točk (4/5 za dve, 3/5 za tri, 3/4 prosti meti), 1 pridobljena žoga, 1 blokada, 3 osebne napake, 4 izsiljene osebne napake; indeks 19.
Alen Omić (AX Armani Exchange Olimpia) – 29 minut, 6 točk (3/6 za dve), 8 skokov (3 v napadu), 1 podaja, 2 pridobljeni žogi, 1 blokada, 1 osebna napaka, 1 izsiljena osebna napaka; indeks 14.
Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) – 12 minut, 2 točki (1/2 za dve, 0/1 za tri), 1 skok, 1 pridobljena žoga, 3 osebne napake; indeks -1
Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) – 20 minut, 5 točk (0/3 za dve, 1/1 za tri, 2/2 prosti meti), 1 podaja, 1 pridobljena žoga, 2 izgubljeni žogi, 3 izsiljene osebne napake; indeks 5.