Razigrani Pipanov Šentjur premočan za nerazpoložene Gorenjce

V sobotni tekmi 5. kola med domačim Šentjurjem in gosti iz Šenčurja so zmagali domači in s tem osvojili drugo zmago v sezoni. Naslednja tekma 5. kola se bo odigrala v ponedeljek, 26. oktobra, tekmo iz Laškega, kjer bo gostovala ekipa Helios Suns, si bomo lahko ogledali tudi v neposrednem televizijskem prenosu na televiziji Sportklub.

1.SKL, 5. krog, 24.10.
ŠENTJUR : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 82:70 (29:16, 10:22, 18:18, 25:14)

Šentjur: Habat 7, Špan 16, Tabak 6, Đapa 17, Samac 15, Mitrović 5, Ledl 8, Ahmedović 8.
GGD Šenčur: H. Rizvić 12, Bubnić 9, Novak 7, R. Rizvić 12, Martinčič 10, Kralj 6, Strmčnik 14.

Košarkarji Šentjurja ostajajo neporaženi na domačem parketu, Gorenjska gradbena družba Šenčur pa se tudi s tretjega gostovanja vrača praznih rok. Oboji so po petih tekmah pri izkupičku 2-3. Čeprav gostje niso niti enkrat vodili, so bili večino drugega dela tik za petami gostiteljem, ki so odločilni pobeg naredili v zadnjih petih minutah. Od rezultata 67:66 so dosegli delni izid 9:0 in slabe tri minute pred koncem povedli s 76:66. Piko na i za neulovljivo vodstvo je postavil prvi strelec tekme Dalibor Đapa s svojo četrto trojko iz šestih poskusov. Skupaj je zbral 17 točk in 9 skokov. Domagoj Samac je za Šentjur prispeval dvojnega dvojčka 15 točk, 10 skokov, 16 točk in osem podaj pa je imel Jure Špan. Na drugi strani je bil najbolje ocenjeni igralec Šenčurja, ki je nastopil brez Dina Murića, Ramo Rizvić z 12 točkami in 10 podajami, prvi strelec pa Jan Strmčnik (14).

V naslednjem kolu, 31. oktobra, bo Šentjur igral v Kranju proti Triglavu, Gorenjska gradbena družba Šenčur pa bo gostil Zlatorog.