Raptorsi uspešno začeli z obrambo naslova, Clippersom mestni derbi

V Torontu so se pred začetkom sezone še enkrat poklonili šampionski ekipi iz minule sezone in podelili prstane prvakom sezone 2018-19. Da Raptorse ne zanima spanje na lovorikah so pokazali že na prvi tekmi in ugnali New Orleans Pelicanse. Moštvo iz Louisiane je pripotovalo na sever brez svojega prvega izbora Ziona Williamsona, kljub temu pa so bili enakovreden tekmec in uspešno izslili podaljšek.

V dodatnih pet minut so nato Pelikani držali priključek do izida 122:122, ki mu je sledil delni izid 8:0, ki je prevesil dvoboj v prid domačinom.

Prva strelca tekme sta s 34 točkami bila Fred VanFleet (rekord kariere) in Pascal Siakam, ki je zbral še 18 skokov, a tudi 6 osebnih napak. Pri gostih je največ točk dosegel Brandon Ingram, zelo uspešno pa je debitiral Italijan v dresu Pelikanov Nicolo Melli (14 točk in 5 skokov).

Z napetim obračunom so navijačem postregli tudi košarkarji obeh losangeleških moštev. Lakersi so na krilih odličnega Dannyja Greena izenačili izid pred začetkom zadnje četrtine, a nato vendarle klonili proti Kawhiju Leonardu in Clippersom z rezultatom 112:102

Ravno Leonard je bil prvi strelec tekme s 30 točkami, na drugi strani pa je nekdanje Zmaj Green dosegel kar 7 trojk iz 9 poskusov, Davis je na debiju v zlatem dresu dosegel 25 točk, James pa jih je dodal še 18.