Randolph blestel ob zmagi nad Efesom, Maccabi melje dalje

Rubrika: Evroliga

29-letni ameriški Slovenec Anthony Randolph je še enkrat več dokazal, da je najboljši, ko je to najbolj potrebno. Težji kot je nasprotnik, boljši je “Tonček”. Tokrat je v derbiju 20. kola Anadolu Efesu nasul 24 točk in bil igralec srečanja. Do četrte zaporedne zmage so se prebili prebujeni Izraelci, ki so ugnali PAO.

V Madridu sta se med seboj pomerili 2. in 4.-uvrščena ekipa Evrolige. Anadolu Efes, ki je letos visoko kot že dolga leta ne, se je še enkrat izkazal za izjemno neugodnega nasprotnika. Še 7 minut pred koncem je bil rezultat v WiZink Centru poravnan na 72:72, nato pa se je že razigranemu Anthonyju Randolphu pridružil še Sergio Llull, ki je dosegel kar 8 točk v nizu in tako poskrbel, da so domačini 4 minute pred koncem ušli na prednost 8 točk (80:72). Gostje so se še uspeli približati na 4 točke zaostanka (83:79), za kaj več pa jim je zmanjkalo časa. Klemna Prepeliča ni bilo v zasedbi Reala.

Caloiaro odločil v Menora Mivtachim Areni

Več kot 11.000 gledalcev se je zbralo v bivši Nokia Areni, kjer so domači privrženci dočakali že 4. zaporedno zmago njihovih ljubljencev v Evroligi. Tokrat so bili varovanci Ioannisa Sfairopoulosa boljši od Panathinaikosa, ki ob poškodovanemu Keithu Langfordu in Nikosu Pappasu tudi po menjavi trenerja ne pride do pravih rezutlatov.

Do pomembne zmage v boju za mesto v končnici so se prebili tudi košarkarji AX Armani Exchange Olimie, ki so v izenačenem obračunu ugnali neposrednega tekmeca, moštvo Žalgirisa iz Kaunasa. Milančani so bili boljši z 80:70, kar predstavlja višjo zmago od Žalgirisove (83:78), ko sta se moštvi pomerili v Litvi. Alen Omić je na parketu prebil 16 minut in zbral 2 točki in 3 podaje.

Evroliga, 20. kolo, 24.1.
Fenerbahče – Olympiacos 90:75 (21:15, 19:13, 28:26, 22:21)
(Green 17, Kalinić 16; Timma 14,  Strelnieks 13)

Maccabi FOX – Panathinaikos 84:75 (16:17, 24:18, 22:19, 22:21)
(Caloiaro 20 in 11 skokov, Wilbekin 13; Lojeski in Calathes (10 podaj) po 14)

AX Armani Exchange Olimpia – Žalgiris 80:70 (21:13, 13:17, 18:20, 28:20)
(James 20 in 9 podaj, Bertans in Micov (6 skokov) po 17; Wolters 17, 5 podaj in 5 skokov, Jankunas 14)

Real Madrid – Anadolu Efes 92:84 (21:21, 21:21, 22:19, 28:23)
(Randolph 24 in 6 skokov, Llull 19, 8 skokov in 5 podaj, Micić 21 in 5 podaj, Pleiss 15)

25.1.
Khimki – FC Bayern (18.00)
Darussafaka Tekfen – KIROLBET Baskonia (18.15)
Budućnost VOLI – Herbalife Gran Canaria (19.00)
FC Barcelona Lassa – CSKA (21.00)

Slovenci v Evroligi
Klemen Prepelič (Real Madrid) – ni bil v postavi.
Anthony Randolph (Real Madrid) – 26 minut, 24 točk (4/7 za dve, 5/6 za tri, 1/1 prosti meti), 6 skokov (2 v napadu); indeks 28.
Alen Omić (AX Armani Exchange Olimpia) – 16 minut, 2 točki (1/3 za dve), 3 skoki (vsi v napadu), 1 podaja, 1 blokada; indeks 5.