Radonjić po dveh podaljških boljši od Obradovića, Barca mlela v Pireju

Rubrika: Evroliga

Košarkarji Bayerna so v tekmi 21. kola Evrolige prišli do pomembne zmage, ko so v domači dvorani po dveh podaljških ugnali vodilni Fenerbahče. Po dveh zaporednih porazih so se na zmagovalne tirnice vrnili košarkarji Barcelone, ki so tudi ob pomoči 8 točk Jake Blažiča povsem nadigrali Olympiacos.

Moštvo Bayerna v zadnjem času kaže odlične predstave. V državnem prvenstvu po 17 odigranih tekmah še vedno ne pozna poraza, dobro pa jim v borbi za končnico kaže tudi v Evroligi. Tokrat je četa Dejana Radonjića ugnala kar vodilni Fenerbahče, tekma v Audi Domu pa je trajala kar 50 minut. Turki so se dvakrat uspeli rešiti, v tretjem poizkusu pa je Nemcem tekmo vendarle uspelo zaključiti. Prvi podaljšek je izsilil Kostas Sloukas, drugega Joffrey Lauvergne.

Borba za trenutno 5. mesto je v Pireju presenetljivo gladko pripadla Barceloni. Katalonci so že prvo četrtino dobili s kar 21 točkami razlike (6:27), domači pa so na drugi strani odgovorili z delnim izidom 15:0 in se tako že v drugi četrtini približali na le 6 točk zaostanka (21:27). Barcelona v nadaljevanju Grkov bližje ni spustila in po zaslugi razigranega Chrisa Singletona prišla do prepričljive zmage.

21. kolo Evrolige je sicer z zmago nad Žalgirisom v Moskvi odprl Khimki, po 4 zaporednih zmagah pa so visok poraz na gostovanju pri Baskonii zabeležili tudi košarkarji Maccabija.

Evroliga, 21. kolo, 31.1.
Khimki – Žalgiris 74:64 (19:17, 17:20, 11:19, 27:8)
(Mickey 20 in 9 skokov, Thomas 16 in 8 skokov; Grigonis 15, Wolters 10)

Olympiacos – FC Barcelona Lassa 55:76 (6:27, 22:11, 15:17, 12:21)
(Milutinov (8 skokov) in Strelnieks po 13; Singleton 18 in 5 skokov, Hanga 11)

FC Bayern – Fenerbahče 90:86* (20:21, 9:13, 23:18, 14:14) (14:14) (10:6)
(Williams (5 skokov) in Jović po 19; Muhammed 23, Datume 13 in 8 skokov)

KIROLBET Baskonia – Maccabi FOX 97:73 (26:18, 28:23, 27:16, 16:16)
(Voigtmann 20, Hilliard 19; Wilbekin 19, Black 10 in 7 skokov)

1.2.
CSKA – Budućnost VOLI (18.00)
Darussafaka Tekfen – Real Madrid (18.15)
Panathinaikos – Anadolu Efes (20.30)
Herbalife Gran Canaria – AX Armani Exchange Olimpia (21.00)

Slovenci v Evroligi
Klemen Prepelič (Real Madrid)
Anthony Randolph (Real Madrid)
Alen Omić (AX Armani Exchange Olimpia)
Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) – 16 minut, 8 točk (1/2 za dve, 2/4 za tri, 0/2 prosti meti); indeks 2.
Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) – 27 minut, 9 točk (4/7 za dve, 0/1 za tri, 1/1 prosti meti), 3 skoki, 8 podaj; indeks 19.