Računalničarji in elektrotehniki med 8, Sovič 30, Nikolič 24

Rubrika: Nižje slovenske lige

V ponedeljek, 19.2., se je nadaljevalo tekmovanje v SPALDING UKL 2023/24. Videli smo dve tekmi v osmini finala v moški konkurenci in dve tekmi v enotni skupini v ženski konkurenci. Študentje s FRI so presenetljivo dobili dvoboj osmine finala proti lanskim prvakom »kemikom«, študentje s FE pa so šele v drugem polčasu dokončno odločili dvoboj osmine finala.

Osmina finala (moški) – 19.02.2024:

Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo – FAKULTETA ZA RAČUNALNIŠTVO IN INFORMATIKO 52:62
FKKT: Haskić 17, Petrovi in Gomboc 13, Kozel 5, Tanko in Grašič 2
FRI: Sovič 30, Šabić in Karlič 10, Rudman 7, Vidergar 3, Čadež 2.

»Računalničarji« so danes v nepopolni postavi presenetili lanske prvake »kemike«. Ti so tekmo začeli premehko v obrambi in svojim nasprotnikom dovolili neovirane mete z razdalje. To so študentje s FRI s pridom izkoristili in že sredi prve četrtine povedli s 14-mi točkami razlike. Kasneje so študentje s FKKT le bolj čvrsto zaigrali v obrambi in do polčasa prišli le na 4 točke zaostanka, po koncu tretje četrtine pa tudi z uspešno consko obrambo na zadnji odmor odšli s točko prednosti. Zadnja četrtina pa je popolnoma pripadla »računalničarjem«. »Kemiki« so igrali izjemno neorganizirano v napadu, študentje s FRI pa so s pridom izkoristili tudi nekatere napake v obrambi svojih nasprotnikov in na koncu povesem zasluženo zmagali in se uvrstili v četrtfinale.

FAKULTETA ZA ELEKTROTEHNIKO – Biotehniška fakulteta 85:53
FE: Drenik 19, Žižmond 14, Jurak 13, Loboda 10, Kramberger 7, Hrenovec in Dolinar 6, Čagalj 4, Pirc in Krizmanič 3
BF: Štiglic 27, Tomšič 12, Podgornik Milosavljević 8, Pavlin 4, Oblak 2.

Druga četrtfinalna tekma današnjega večera je postregla z dopadljivo igro z obeh strani. »Biotehniki« so se večino prvega polčasa dobro upirali, vendar so kljub temu »elektrotehniki« na odmor odšli s prednostjo 8-ih točk. V drugem polčasu so študentje s FE popolnoma zagospodarili v vseh elementih košarkarske igre in se suvereno uvrstili v četrtfinale.

Enotna skupina (ženske) – 19.02.2024:

MEDICINSKA FAKULTETA – Pedagoška fakulteta (ZE) 43:37
MF: Kodelja in Šporar 14, Šarlah 6, Halilović 5, Dimbiharisoa 4
PeF (ZE): Sever 15, Pečar 10, Gorjanc 5, Natek 4, Tement 3.

Študentke z MF so še tretjič zmagale v letošnji tekmovalni sezoni. Tokrat so bile boljše od »pedagoginj«, ki so danes drago prodale svojo kožo. Prvo četrtino so študentke s PeF dobile s 5-mi točkami razlike. V nadaljevanju so študentke z MF zaigrale odločneje tako v obrambi kot v napadu in vsako četrtino dobile z nekaj točkami razlike, kar je na koncu zadostovalo za zanesljivo zmago. Čestitke gre tudi študentkam s PeF za lepo košarkarsko predstavo.

FAKULTETA ZA ŠPORT – Filozofska fakulteta 74:27
FSP: Nikolič 24, Jesenšek 23, Pintar 11, Jamnik 9, Žekš 7
FF: Zupanc 8, Kitak 7, Belak 6, Zorn 4, Jazbinšek 2.

»Športnice« kot kaže počasi kompletirajo svoje vrste. Tokrat so v atraktivni in hitri košarkarski predstavi nadigrale svoje nasprotnice s FF. Te so se trudile po svojih najboljših močeh, vendar danes so bile študentke s FSP precej boljše nasprotnice in tako prišle do prve letošnje zmage. Prvo četrtino so dobile kar z 18-mi točkami prednosti in tako praktično odločile srečanje, v nadaljevanju pa so svojo prednost le še povečevale in tako prišle do visoke zmage. Čestitke gredo obema ekipama, saj smo za konec večera bili priča lepi košarkarski predstavi.

Lestvica v enotni skupini (ženske): Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo (ZE) ter Medicinska fakulteta 6, Filozofska fakulteta 5, Fakulteta za šport 4, Pedagoška fakulteta (ZE) 2 (-1).